niedziela, 27 sierpnia 2023 06:00

"Powiat młodzieżowym żużlem stoi". Starosta nagrodził utalentowanego sportowca

Autor Katarzyna Jamróz
"Powiat młodzieżowym żużlem stoi". Starosta nagrodził utalentowanego sportowca

Żużlowiec Bartłomiej Kowalski, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem powiatu "Groszem Ziemskim Tarnowskim" oraz nagrodą finansową za wybitne sukcesy w żużlu, promowanie powiatu tarnowskiego na arenie krajowej, jak również międzynarodowej, a także za upowszechnianie działalności sportowej wśród mieszkańców.

W piątek (11 sierpnia) Bartłomiej Kowalski wraz z reprezentacją Polski zdobył tytuł drużynowego mistrza świata na żużlu. Młody sportowiec jest również zdobywcą tytułu - wraz ze swoją ówczesną drużyną - drużynowego wicemistrza Polski Juniorów w 2019 i 2020 roku, zdobywcą złotego krążka DMPJ w 2021 roku, a także brązowego medalu w I. edycji Ekstraligi U-24 w 2022 roku oraz złotego medalu U-23 Europy w żużlu w 2022 roku. Tryumfował również w Turnieju o Srebrny Kask w Częstochowie w 2023 roku – sukcesy te są warte zauważenia i nagrodzenia przez samorząd Powiatu Tarnowskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Starosta Roman Łucarz w imieniu całego powiatu tarnowskiego złożył sportowcowi serdeczne gratulacje. – Powiat młodzieżowym żużlem stoi. Tradycją jest, że nagradzamy tych, którzy pracują na rzecz promowania naszego regionu w sporcie. Na pewno będziemy obserwowali dalszy rozwój Twojej kariery, oraz wspierali Cię w dalszych sukcesach. Pierwsze punkty w mistrzostwach świata już masz, więc kolejne to tylko kwestia czasu - będziemy kibicować. Dziękuję dziś rodzicom, że wychowali tak wspaniałego człowieka oraz dziadkowi, który cały czas Cię wspiera. Życzymy Ci, żebyś w przyszłości nie tracił ducha walki i w dalszym zamiłowaniu do sportu uzyskiwał najwyższe noty i zdobywał zaszczytne trofea – mówił starosta.

Podczas spotkania z Bartłomiejem Kowalskim w starostwie obecni byli także: wicestarosta Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach, oraz rodzice i dziadek młodego żużlowca.

Inf./Fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka