poniedziałek, 21 września 2020 14:18

Powiat olkuski. Prawie 750 osób na kwarantannie! To tylko z ognisk szkolnych

Autor Wiktoria Mitura
Powiat olkuski. Prawie 750 osób na kwarantannie! To tylko z ognisk szkolnych

Powiat olkuski od kilku tygodni zmaga się ze szkolnymi ogniskami koronawirusa. Do tej pory pojawiły się tylko 4, albo AŻ 4. Tylko jedno ognisko wpłynęło na tak zły rozwój sytuacji. Dlaczego zły? Już tłumaczymy.

Wraz z powrotem uczniów do szkół w powiecie olkuskim rozpoczął się wzrost zakażeń koronawirusem oraz osób na kwarantannie.

Przedszkole w Bukownie jest miejscem, gdzie rozwinęło się pierwsze ognisko. To właśnie z tym miejscem są powiązane kolejne, występujące w trzech placówkach szkolnych.

Z ogniska przedszkole Bukowno zakażonych jest 37 osób, 19 nauczycieli, 1 dziecko i 17 osób z kontaktu domowego. Na kwarantannie znalazło się 497 osób!

Powiat olkuski. Przedszkole w Bukownie ogniskiem koronawirusa!
W powiecie olkuskim pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem. W Miejskim Przedszkolu w Bukownie zakażeni byli pracownicy. Przedszkole zawiesiło swoją działalność, a dzieci uczą się zdalnie w domu. Ognisko koronawirusa w Miejskim Przedszkolu w Bukownie pojawiło się już prawdopodobnie już kilk…

Kolejnym ogniskiem jest IV LO w Olkuszu. Z tego miejsca pochodzi jedno zakażenie, a na kwarantannie znajduje się 126 osób w tym 5 nauczycieli. Na ten tematy pisaliśmy tutaj:

Olkusz. COVID-19 w liceum! Uczniowie na kwarantannie
Uczniowie jednej z klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu od dzisiaj znajdują się na tygodniowej kwarantannie. W klasie wystąpił przypadek zakażenia koronawirusem. Uczniowie klasy 2Bg zostali objęci kwarantanną domową od 15 września do 21 września. Taką decyz…

Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie jest kolejnym ogniskiem bezpośrednio powiązanym z przedszkolem w Bukownie. Do tej pory zakażona jest jedna osoba, a 49 osób pozostaje na kwarantannie, w tym 3 nauczycieli.

Następne ognisko i jak na razie ostanie, to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Podlipiu. Tutaj wykryto również jeden przypadek koronawirusa. Na kwarantannie znajduje się 71 osób, z czego 3 to są nauczyciele. Pisaliśmy o tym tutaj:

Powiat olkuski. Kolejne szkolne ognisko koronawirusa
Zakażenie koronawirusem wykryto u jednej osoby w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podlipiu (gm. Bolesław). Po wykryciu jednego zakażenia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podlipiu na kwarantannie znalazło się aż 71 osób! Z czego 3 osoby to nauczyciele placówki szkolnej. To kolejne szkolne ognisko, …

W związku z ogniskiem w Przedszkolu w Bukownie na kwarantannie znalazło się aż 743 osób! W sumie mamy 40 przypadków zakażenia koronawirusem.

PSSE w Olkuszu podaje, że na dzień dzisiejszy, liczba osób podanych kwarantannie domowej wynosi 650. Natomiast z ognisk szkolnych na kwarantannie znajduje się 743 osoby. Można zatem wnioskować, że te - 93 osoby pochodzą z innych powiatów i wliczone są do tamtejszych statystyk.

Powrót uczniów do szkół ewidentnie wpłynął na rozwój koronawirusa w powiecie olkuskim. To smutna wiadomość, ale niestety prawdziwa. Wszystkie nowe przypadki są powiązane z ogniskiem przedszkolnym w Bukownie.

W powiecie olkuskim w najgorszej sytuacji znajduje się miasto Bukowno, gdzie jak już pisaliśmy, swój rozwój miało duże ognisko przedszkolne. Z danych PSSE w Olkuszu wynika, że na dzień dzisiejszy, liczba aktywnych przypadków w Bukownie wynosi 35! To najwyższa liczba spośród innych gmin w powiecie. Dla porównania, za nim znajduje się Olkusz, który ma 18 aktywnych przypadków.

Powiat olkuski znajduje się na liście ostrzegawczej. Jeśli ogniska nadal będą tak rozwojowe, to można się spodziewać, że powiat wpadnie do strefy żółtej.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje