czwartek, 29 grudnia 2022 10:28

Powiat oświęcimski. Plaga nietrzeźwych na drogach

Autor Marzena Gitler
Powiat oświęcimski. Plaga nietrzeźwych na drogach

Święta sprzyjają nieodpowiedzialnym zachowaniom kierowców, którzy po alkoholu ruszają w trasę. W powiecie oświęcimskim było tak samo.

W wigilijny poranek, 24 grudnia w Bielanach na ulicy Kęckiej policyjne sygnały usłyszał kierowca samochodu marki Suzuki, który nie trzymał prostego toru jazdy. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 47-letni mieszkaniec powiatu bielskiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,8 promila alkoholu.  W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

W wigilijną noc, tuż po godzinie 23 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od innej kierującej dotyczące samochodu marki Fiat, jadącego trasą Andrychów - Kęty, za którego kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba. Informacja natychmiast trafiła do policjantów z Komisariatu Policji w Kętach. Poszukiwany pojazd mundurowi zatrzymali na ulicy Krakowskiej. Badanie stanu trzeźwości 40-letniej mieszkanki Kęt wykazało 0,9 promila alkoholu. Na dodatek nie posiadała ona prawa jazdy. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji. Sprawa trafiła do sądu.

W tę sama noc, kilka godzin później kierująca fiatem 35-letnia Ukrainka po alkoholu o godzinie 2.20 na ulicy Mickiewicza w Chełmku zahaczyła o peugeota i uszkodziła lusterko, po czym odjechała. Na miejsce wezwano policję. Mundurowi ustalili, że sprawczyni kolizji znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

fot. KPP Mysłowice

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje