wtorek, 24 listopada 2020 12:50

Powiat proszowicki. Pulmonologia nadal bez lekarzy. Co dalej?

Autor Wiktoria Mitura
Powiat proszowicki. Pulmonologia nadal bez lekarzy. Co dalej?

Byli lekarze Oddziału Pulmonologicznego w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach wydali oświadczenie. Oświadczenie, w którym podali przyczyny złożenia wypowiedzenia w czerwcu br. Co w nim zawarli?

Byli lekarze Oddziału Pulmonologii postanowili upublicznić przyczyny swojej rezygnacji z pracy w szpitalu w Proszowicach.

Po pierwsze lekarze podkreślają, że warunki panujące na oddziale nie spełniają wymogów BHP i wytycznych sanitarnych przekazanych przez Sanepid. Twierdzą, że stwarza to zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta oraz personelu, a mimo to oddział nie jest uwzględniany w przyszłych planach remontowych szpitala. Kolejną rzeczą jest stary sprzęt radiologiczny i minimalna płaca, jaką otrzymywali. Lekarze jako powód podają również niestabilną sytuację szpitala, wymieniają: zmiany dyrekcji oraz brak współpracy z Organem Założycielskim. W oświadczeniu znajduje się również informacja, że Organ Założycielki, członkowie Rady Powiatu oraz Rady Społecznej Szpitala oskarżają lekarzy za katastrofalną kondycję finansową szpitala.

Do naszej redakcji wpłynęła prośba o udostępnienie oświadczenia byłych lekarzy z Oddziału Pulmonologii co niniejszym...

Opublikowany przez Szpital Proszowice Niedziela, 22 listopada 2020

Okres wypowiedzenia trwał trzy miesiące. W tym czasie lekarze z Oddziału Pulmonologii prowadzili wiele rozmów z dyrekcją szpitala oraz brali udział w spotkaniach ze starostą i Radą Społeczną Szpitala. Niestety – nie udało się osiągnąć kompromisu.

Lekarze podkreślają, że podane przez nich przyczyny bezpośrednio wypłynęły na podjęcie decyzji o odejściu z pracy. Oświadczenie zostało podpisane przez 4 lekarzy: Joanna Chamera, Monika Godulska, Łukasz Goliński i Arkadiusz Basa.

Czy szpital szuka nowych pracowników?

Dyrekcja szpitala pod koniec października poinformowała, że podejmie starania, aby pozyskać nową kadrę medyczną. Podkreśla również, że jest ona niezbędna do funkcjonowania Oddziału Pulmonologii. Jak informują, prowadzone są rozmowy z lekarzami.

Czy Oddział Pulmonologiczny podzieli losy Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego? Miejmy nadzieję, że jednak nie. Póki co, nie widać w tej sprawie postępów.

Powiat proszowicki. Oddział pulmunologii w szpitalu powiatowym - zawieszony
Wiele osób obawiało się podjęcia takiej decyzji. Niestety - oddział pulmunologii w proszowickim szpitalu został czasowo zawieszony. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest odejście czterech lekarzy z tego oddziału, którzy nie chcieli dalej współpracować z placówką. Dlaczego? Starostwo Powiatowe w…

Proszowice - najnowsze informacje