czwartek, 7 lipca 2022 10:46

Powiat suski. Wielka eksplozja w budynku mieszkalnym

Autor Patryk Trzaska
Powiat suski. Wielka eksplozja w budynku mieszkalnym

Wczoraj (06.07) mieszkańców Skawicy na Osiedlu U Kocurków obudziła potężna eksplozja. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do awarii pieca centralnego ogrzewania. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór, około godziny 21:00. Mieszkańców osiedla U Kocurków w Skawicy (powiat suski) obudził potężny wybuch pieca centralnego ogrzewania w jednym z budynków mieszkalnych.

Na miejscu szybko pojawiły się zastępy straży pożarnej (2 zastępy OSP Skawica Centrum, OSP Skawica Sucha Góra i JRG Sucha Beskidzka). Służby ustaliły, że do wybuchu doszło w piecu centralnego ogrzewania opalanego drewnem, na skutek wzrostu ciśnienia wody w płaszczu wodnym. Do tragedii najprawdopodobniej by nie doszło, gdyby zawory doprowadzające ciepło nie były zakręcone.  

Do poważnego zdarzenia losowego doszło wieczorem w jednym z budynków mieszkalnych w Skawicy na osiedlu U Kocurków. Nastąpił w nim wybuch pieca centralnego ogrzewania! Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało.

Pomimo groźnie wyglądającego wybuchu, nikt nie został ranny. Piec został całkowicie uszkodzony. Straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

fot ilustracyjne. Mateusz Łysik

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje