środa, 19 czerwca 2019 05:29

Powiat tarnowski: Masz owoce? Zaproś do zbierania

Autor Marzena Gitler
Powiat tarnowski: Masz owoce? Zaproś do zbierania

Truskawki, maliny, borówki, czereśnie, brzoskwinie, jabłka czy winogrona – na zbiór tych m.in. owoców, rolnicy będą mogli zaprosić całe rodziny, jak również osoby indywidualne. Ułatwi im to, stworzony przez tarnowian, pierwszy tego typu w Polsce portal MyZbieramy.pl.

Rozpoczęło się właśnie przyjmowanie na nim ogłoszeń na sezon 2019. Zaproszenia są publikowane darmowo, a rolnicy mogą w dowolnym momencie poprawić wpis, dodać nowe zdjęcie czy zmienić cenę. - Dzięki portalowi rolnicy łatwo nawiązują kontakt z osobami, które chcą dla siebie zebrać owoce lub warzywa. Wówczas obie strony zyskują, bo gospodarz dostaje za płody rolne więcej niż w sprzedaży hurtowej, a osoba zbierająca płaci za nie taniej niż w sklepie. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i USA - podkreśla pomysłodawca portalu, Mirosław Biedroń.

Hasło portalu brzmi: "Poczuj radość zbierania", ponieważ jego celem jest powrót do natury i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Propozycja skierowana jest zwłaszcza do rodzin z małymi dziećmi, które mogą przekonać się na czym polega uprawa. Z kolei dla osób starszych może być to sentymentalna podróż - przypomnienie sobie czasów, gdy w młodości zrywały owoce czy pomagały w polu.

www.MyZbieramy.pl ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać i owoce czy warzywa zostają na polu. Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Inf. (sm)/ UM w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje