sobota, 28 listopada 2020 12:24

Powiat wadowicki. DPS-y otrzymały komputery. Mają ułatwić kontakt z bliskimi

Autor Wiktoria Mitura
Powiat wadowicki. DPS-y otrzymały komputery. Mają ułatwić kontakt z bliskimi

Trzy powiatowe Domy Pomocy Społecznej otrzymały osiem nowych laptopów wraz z akcesoriami. Pozwoli to mieszkańcom tych placówek częściej kontaktować się ze swoimi bliskimi.

Pandemia koronawirusa bardzo ograniczyła kontakty osób zamieszkujących DPS-y ze swoimi bliskimi. Obostrzenia w zakresie odwiedzin i swobodnych wyjść poza teren DPS-ów sprawiły, że konieczne było uruchomienie innych form komunikacji z najbliższymi.

– Zakup laptopów wraz z dodatkowym sprzętem, m.in. kamerami internetowymi to nasza odpowiedź na tę sytuację. Mamy świadomość, że nic nie zastąpi normalnego, bezpośredniego kontaktu z bliskimi, ale pandemia na to nie pozwala. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie i choć w takiej formie możemy pomóc mieszkańcom naszych DPS-ów w stałym podtrzymywaniu kontaktów z rodziną i przyjaciółmi – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

Laptopy, kamery, głośniki i słuchawki trafiły do DPS-u w Izdebniku oraz dwóch domów w Wadowicach: przy ul. Parkowej i Pułaskiego. Środki na zakup sprzętu (prawie 33 tys. zł) powiat wadowicki otrzymał w ramach zadania grantowego „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19”, realizowanego z projektu „Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi”.

Zakup był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

info i foto: Powiat wadowicki

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje