środa, 9 października 2019 09:15

Powiat wadowicki: Te dziewczyny mają fantazję!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat wadowicki: Te dziewczyny mają fantazję!

Ogromny talent, pracowitość, zaangażowanie i fantazja – to cechy, jakimi wykazały się uczestniczki VII edycji konkursu „Mam zawód, mam fantazję – fryzura na czerwony dywan”.

Konkurs odbył się w poniedziałek, 7 października w Zespole Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie. Głównym organizatorem był Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małopolska Kurator Oświaty.

Dziesięć trzyosobowych zespołów ze szkół z: Gorlic, Tarnowa, Krakowa, Olkusza, Suchej Beskidzkiej i oczywiście Andrychowa (gospodarzy reprezentowały: Iza Biegun, Patrycja Naglik i Martyna Sokołowska) mierzyło się w pięciu konkurencjach. Jurorzy oceniali wykonanie fryzur, makijażu, stylizacji ubioru modelki, jej metamorfozę oraz wypowiedzi, czyli sposób prezentacji swojej pracy przez uczestniczki konkursu.

– Pomysł na konkurs „Mam zawód, mam fantazję” narodził się kilka lat temu. Zależało nam na kontakcie młodych ludzi, którzy wybierają kształcenie branżowe z profesjonalistami. To niezwykle ważne dla uczniów, aby w takim spotkaniu weryfikować swoje zdolności, umiejętności, zamysły. Ponadto młodzi ludzie już na etapie kształcenia mogą rywalizować ze sobą na pomysły i rozwiązania – mówi M. Czerska z Urzędu Marszałkowskiego. – Dziś z wielką przyjemnością gościmy w Andrychowie, gdzie konkurują osoby związane z branżą fryzjerską i kosmetyczną. Ale takie same konkursy mamy także w innych branżach kształcenia zawodowego, m.in. budowlanej i gastronomicznej – dodaje.

Efekty twórczej pracy uczennic podziwiali m.in. wicestarosta Beata Smolec oraz radny wojewódzki Filip Kaczyński. Obydwoje nie kryli podziwu dla talentu młodych artystek.

– Miałam okazję przyjrzeć się Waszej pracy. I trochę brakuje mi słów. Naprawdę, jestem pod ogromnym wrażeniem – powiedziała do uczestniczek konkursu wicestarosta Beata Smolec. – Wniosek po tym, co obejrzałam jest jeden – jeśli mamy tak zdolną młodzież, to nie mamy jako dorośli powodów do obaw. Poradzicie sobie na rynku pracy i zapewne w przyszłości wiele razy będziemy dumni z tego, co stworzycie. Wielki szacunek za Wasze umiejętności, talent i pasję. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że jeśli dla kogoś praca jest hobby, to taka osoba w życiu nie przepracuje jednego dnia. Takiego losu Wam życzę – dodawała z uśmiechem.

Rezultat zmagań w konkursie „Mam zawód, mam fantazję – fryzura na czerwony dywan” poznamy za kilka tygodni. Wtedy zaprezentowane zostaną wyniki wszystkich zawodowych konkursów organizowanych w województwie małopolskim w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.

Wadowice - najnowsze informacje