środa, 5 sierpnia 2020 13:39

Powiat wielicki. Będzie więcej kontroli w związku z epidemią

Autor Marzena Gitler
Powiat wielicki. Będzie więcej kontroli w związku z epidemią

Wieliccy policjanci przypominają, że w związku z panującą epidemią COVID-19, nadal aktualne pozostają niektóre z wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze cały czas zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy naszego miasta, turyści oraz wszystkie osoby przyjezdne przestrzegają obowiązujących zasad, mających na celu ochronę przed groźnym wirusem.

W ostatnim czasie coraz wiecej osób nie przestrzega obowiązku noszenia maseczki. Policja rozpoczęła działania mające na celu ograniczenie tej negatywnej i niezgodnej z obowiązującymi przepisami tendencji. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego, każdego dnia przeprowadzają kontrole w środkach komunikacji miejskiej i przypominają pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży.

Policjanci w czasie codziennej służby będą zwracać szczególną uwagę czy osoby przebywające w placówkach handlowych, usługowych lub na targach stosują się do aktualnych obostrzeń.  Ponadto funkcjonariusze będą przypominać właścicielom obiektów handlowych, że również oni powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów, a  w razie konieczności mogą skorzystać z pomocy funkcjonariuszy, wzywając patrol na miejsce.

Jednocześnie policjanci przypominają, że w miejscach ogólnodostępnych  (np. drogi, place, cmentarze, zieleńce, parki, plaże, parkingi, nieruchomości wspólne) jeżeli nie jest możliwe zachowanie co najmniej półtorametrowego odstępu od innych osób, należy zakładać maseczki.

Walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej. Wszystkie informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie rządowej pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia - informuje Policja.

źródło: KPP w Wieliczce, foto: Powiat Wielicki

zobacz też:

Koronawirus u wielickich franciszkanów. Zarazili kardynała Dziwisza? [AKTUALIZACJA]
Wielicki klasztor franciszkanów i sanktuarium Matki Bożej Łaskawej poinformowały o zakażeniu koronawirusem u jednego z zakonników.
Wieliczka. Coraz więcej zakażonych w powiecie. Burmistrz apeluje do mieszkańców
Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł opublikował komunikat, w którym apeluje do mieszkańców o przestrzeganie noszenia maseczek, higieny i dystansu.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje