poniedziałek, 11 lipca 2022 12:02

Powiat wielicki. Obchody z okazji 100-lecia LKS Czarnochowice już w ten weekend!

Autor Patryk Trzaska
Powiat wielicki. Obchody z okazji 100-lecia LKS Czarnochowice już w ten weekend!

Już w ten weekend (16-17 lipca) odbędą się obchody z okazji 100-lecia LKS Czarnochowice. Podczas świętowania przewidziany jest grad atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Historia klubu z Czarnochowic sięga początku XX wieku. Klub działa nieprzerwanie od 1922 roku. Warto dodać, iż LKS Czarnochowice jest najstarszym klubem sportowy w gminie Wieliczka oraz w Powiecie Wielickim.

Największym sukcesem LKS-u jest awans do III ligi polskiej piłki nożnej w 1962 roku. Klub też jako jeden z nielicznych organizuje nieprzerwanie od ponad 20 lat turniej piłkarski im. J.R. Zaricznego. W ramach klubu działa również aktualnie sekcja piłki nożnej i sekcja siatkówki kobiet.

Z okazji swoich setnych urodzin klub z Czarnochowic przygotował moc atrakcji na własnym stadionie. Główne wydarzenia związane z jubileuszem odbędą się 16-17 lipca na stadionie w Czarnochowicach. Organizatorzy zapewniają, że zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na wydarzeniu nie zabraknie też sklepiku kibica, gdzie sympatycy LKS Czarnochowice będą mogli nabyć pamiątkowe gadżety m.in. Retro koszulki, kubki, szaliki i wiele innych  gadżetów klubowych.

Plakat z okazji 100-lecia LKS Czarnochowice

Specjalnie na tę okazję powstał na obiekcie klubu dedykowany piękny mural wraz z historyczną wystawą 100 fotografii klubu.

Mural 100 lat LKS Czarnochowice
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje