poniedziałek, 13 stycznia 2020 09:16

Powiatowe zawody pływackie na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach

Autor Manuel Langer
Powiatowe zawody pływackie na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach

W czwartek 8 stycznia na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach odbyły się zawody dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Powiatu Myślenickiego. Zawody organizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach, a w uroczystości otwarcia oraz dekoracji zwycięzców brał udział wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder.

- To wielka przyjemność otwierać zawody organizowane na miejskiej pływalni przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach, a także dekorować najlepsze pływaczki i pływaków. Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym, a także pozostałym uczestnikom i jednocześnie dziękuję dyrektorowi myślenickiego MOS Piotrowi Magierze za sprawne przeprowadzenie zawodów – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Zawody przeprowadzono w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na różne style pływania. Zawody sztafetowe zarówno w kategorii chłopców jak i kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach, wyprzedzając myślenicką „Dwójkę”. Zwycięzców w kategoriach indywidualnych prezentujemy poniżej.

Styl klasyczny

8-10 lat – 25 metrów

  1. Laura Suder – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach  - 00:35,98

  1. Antoni Smulski – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dobczycach - 00:25,55
  2. Artur Kanik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dobczycach - 00:32,24
  3. Jan Toblak – ZPO w Krzczonowie -  00:33,27

11-13 lat – 50 metrów

  1. Małgorzata Stoch – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dobczycach - 00:44,56
  2. Amelia Górecka – Szkoła Podstawowa w Bysinie -  00:51,98
  3. Lea Chodykin – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myślenicach - 00:53,74

1.Grzegorz Szybowski – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:40,69

  1. Mateusz Zając – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Myślenicach - 00:44,82
  2. Adam Murzyn – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dobczycach - 00:49,90

14-15 lat – 50 metrów

  1. Wiktoria Ostafin – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:45,78
  2. Emilia Kołodziejczyk – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:48,05
  3. Barbara Materna – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Stróży - 00:48,78

  1. Antoni Miska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:37,30
  2. Kacper Gruca – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:53,13

Powyżej 16 lat – szkoły średnie

  1. Inga Biela – LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:36,72
  2. Julia Ingarden - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:45,62
  3. Gabriela Tupta – ZS. Im. A.Średniawskiego w Myślenicach - 00:47,65

  1. Piotr Galas – Małopolska Szkoła Gościnności - 00:42,04
  2. Kacper Galas – ZSTE im. M.Reja w Myślenicach - 00:42,24
  3. Kacper Fijał – ZSTE im. M.Reja w Myślenicach - 00:44,23

Styl grzbietowy

8-10 lat – 25 metrów

  1. Alicja Pyrdoł – Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach - 00:24,44
  2. Laura Labranche – Szkoła Podstawowa w Dobczycach - 00:24,91
  3. Olga Zawiska – Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach - 00:25,75

  1. Józef Madej – Szkoła Podstawowa w Borzęcie - 00:27,27
  2. Antoni Szuba – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:37,59
  3. Bartłomiej Ambroży – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:43,30

11-13 lat – 50 metrów

  1. Patrycja Kowal – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:40,23
  2. Magdalena Bicz – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:49,48
  3. Zuzanna Szwab – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myślenicach - 00:50,02

  1. Anton Tynkhonov – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myślenicach - 00:42,80
  2. Nikodem Górka – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myślenicach - 00:48,72
  3. Tymoteusz Hankus – Szkoła Podstawowa w Osieczanach - 00:52,93

14-15 lat – 50 metrów

  1. Maja Ruchlewicz – ZPO Osieczany - 00:41,66
  2. Wiktoria Dobek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:41,79
  3. Natalia Pachoń – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:45,84

  1. Aleksander Ryś – Szkoła Podstawowa Nr 3 Myślenicach - 00:40,56
  2. Paweł Urbański – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:41,04
  3. Jakub Podmokły – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:45,78

Powyżej 16 lat – szkoły średnie

  1. Natalia Woźniak - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:41,00
  2. Natalia Stasiak – ZS. Im. A.Średniawskiego w Myślenicach - 00:41,79
  3. Milena Tomala - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:46,92

  1. Jakub Starzak – Małopolska Szkoła Gościnności - 00:44,74
  2. Jakub Czernecki - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:47,27
  3. Konrad Bochenek – ZS im. A.Średniawskiego - 00:54,16

Styl dowolny

8-10 lat – 25 metrów

  1. Emma Stasiak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:21,12
  2. Lena Tylek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:22,01
  3. Wiktoria Szczepanek – ZPO Siepraw - 00:22,10

  1. Maciej Wiekierak – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dobczycach - 00:21,43
  2. Tymon Tomala – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:22,19
  3. Tymoteusz Bednarz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dobczycach - 00:22,48

11-13 lat – 50 metrów

  1. Patrycja Cebula – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:37,39
  2. Lena Frosztęga – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:38,01
  3. Izabela Bicz – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:39,32

  1. Michał Pudełko – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:35,10
  2. Dawid Ropicki – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:35,65
  3. Antoni Kornacki – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:36,39

14-15 lat – 50 metrów

  1. Julia Cichy – Szkoła Podstawowa w Dobczycach - 00:35,56
  2. Kinga Pieterwas – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:35,66
  3. Liliana Miszkiel – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Myślenicach - 00:36,70

  1. Stanisław Kornacki – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:30,10
  2. Arkadiusz Cichoń – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:32,33
  3. Gabriel Zawierucha – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach - 00:35,79

Powyżej 16 lat – szkoły średnie

  1. Justyna Madej – LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:30,56
  2. Gabriela Kowalska – Małopolska Szkoła Gościnności - 00:34,19
  3. Marcelina Pachoń – LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:36,75

  1. Błażej Malina - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:29,36
  2. Konrad Cebula – ZS im. J.Tischnera w Dobczycach - 00:31,06
  3. Krzysztof Ambroży - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:31,56

Styl motylkowy

11-13 lat – 50 metrów

  1. Maria Materna – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Stróży - 01.04,77

  1. Jakub Dudzik – ZPO w Drogini - 01:00,62
  2. Filip Pacelt – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myślenicach - 01:02,70

14-15 lat – 50 metrów

  1. Zuzanna Lichoń – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dobczycach - 00:40,62

  1. Sergiusz Kowalówka – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:49,70
  2. Krzysztof Olejarz – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach - 00:58,66

Powyżej 16 lat – szkoły średnie

  1. Oliwia Kopp - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:33,84
  2. Aleksandra Chryc - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:35,72
  3. Weronika Starzak – Małopolska Szkoła Gościnności - 00:40,81

  1. Adam Szumiec - LO im. T.Kościuszki w Myślenicach - 00:36,03
  2. Patryk Dziadkowiec – ZSTE im. M.Reja - 00:37,40

Info/foto: UMM

Myślenice - najnowsze informacje