wtorek, 23 lutego 2021 12:07

Powroźnik. Atak na przewodnika cerkwi. Poszło o … maseczkę

Autor Aleksandra Tokarz
Powroźnik. Atak na przewodnika cerkwi. Poszło o … maseczkę

Wszystko zaczęło się od braku maseczki. Zwrócenie uwagi na tyle nie spodobało się turystom, że w konsekwencji zaatakowali przewodnika po cerkwi w Powroźniku.

- 20 lutego 2021 roku około godz. 15:30 Dyżurny z Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Muszyna, przewodnik oprowadzający  turystów po cerkwi został pobity. Na miejsce zostali wysłani policjanci - informuje podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Czterech turystów weszło do świątyni w Powroźniku, nie dostosowując się do obowiązujących w Polsce przepisów. Przewodnik zwrócił im uwagę i poprosił, aby założyli maseczki. Na nic zdały się prośby, a gdy mężczyzna oświadczył, że zadzwoni po policję, został zaatakowany.

Po wyjściu ze świątyni jeden z mężczyzn wytrącił przewodnikowi telefon, a następnie uderzył go w twarz, rozcinając policzek.

Napastnicy uciekli przed przyjazdem policji.

Niesamowita siła i wola walki. Za nami biegowy Puchar Europy osób niepełnosprawnych [VIDEO]
Od 17 do 21 lutego zawodnicy z Polski i Chorwacji walczyli w ramach Pucharu Europy osób niepełnosprawnych w biegach narciarskich. Była to nie tylko walka o miejsca i medale. To także zmaganie się z własnymi słabościami.

- Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu - dodaje rzeczniczka.

Postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała (art. 157 § 1 kk) prowadzone jest przez policjantów z Komisariatu Policji w Muszynie. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane. Równolegle policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o  wykroczenie (z  art. 116 §1a kw) dotyczące niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa.

Cerkiew w Powroźniku wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jak czytamy na stronie internetowej „osoby odwiedzające świątynie proszone są o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do zaleceń opiekunów świątyń”.

fot. Wikipedia/Henryk Bielamowicz - Praca własna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka