sobota, 25 maja 2024 09:43

Powstańcze święto w miejskim parku [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Powstańcze święto w miejskim parku [FOTO]

W niedzielne popołudnie 12 maja br. Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zaprosiło mieszkańców Gminy i Miasta Proszowice na wyjątkowe wydarzenie - rekonstrukcję historyczną połączoną z działaniami edukacyjno - animacyjnymi upamiętniającymi Powstanie Styczniowe.

Na licznie odwiedzających Park Miejski w Proszowicach czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: inscenizacja historyczna Powstania Styczniowego - widowisko batalistyczne z udziałem 30 rekonstruktorów, armat czarnoprochowych i efektów pirotechnicznych. Uczestnicy wydarzenia podziwiali wystawę broni i uzbrojenia z epoki, mogli wziąć udział w potyczkach, spróbować sił w szermierce i przede wszystkim – zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dla najmłodszych i trochę starszych przygotowano warsztaty, w których można było upiec prawdziwy podpłomyk. Nie brakło pokazów i prezentacji strojów z epoki oraz tańców.

Podczas wydarzenia Senator RP Włodzimierz Bernacki, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy i Dyrektor CKiW w Proszowicach Małgorzata Płyś wręczyli nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom Konkursu plastycznego pt. „Ku Niepdległej”. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, każda o wartości 5️00 złotych. Konkurs oraz wydarzenie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Prace konkursowe można zobaczyć do 31 maja w holu Centrum Kultury w Proszowicach.

fot. Fb. Rzecznik Prasowy UM Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka