środa, 6 kwietnia 2022 09:34

Groźny pożar. Ogień szybko się rozprzestrzeniał! Na miejscu pracowało 30 strażaków

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Groźny pożar. Ogień szybko się rozprzestrzeniał! Na miejscu pracowało 30 strażaków

5 kwietnia o godzinie 15.14 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łabowa, OSP Nowa Wieś oraz OSP Nawojowa zostały wezwane do pożaru w Łabowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliły się gotowe produkty składowane pod wiatą zakładu przetwórstwa drzewnego. Wiata znajdowała się w zabudowie szeregowej połączonej z suszarnią drewna, kotłownią i silosami na trociny. Pożar szybko się rozprzestrzeniał na pozostałe części zakładu w tym na silosy z trocinami.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego w budynku oraz podaniu prądów wody na palący się materiał składowany pod wiatą i samą wiatę. Wykonano zasilanie wodne z punktu czerpania wody zbudowanego na pobliskiej rzece. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dodatkowych zastępów  podano kolejne prądy wody. Ewakuowano mienie znajdujące się pod wiatą, po uprzednim opanowaniu tam pożaru. Wygaszono  piec znajdujący się w kotłowni. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do opróżniania trocin z silosów i dogaszania zarzewi ognia. Usuwano z wiaty składowane produkty w bezpieczne miejsce. Sprawdzono kamerą termowizyjną przyległe pomieszczenia pod kątem zagrożenia pożarowego, którego nie stwierdzono.

Pożar gasiło 10 zastępów i 30 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje