czwartek, 1 października 2020 06:17

Pożar w Borowej. 3 osoby zginęły

Autor Marzena Gitler
Pożar w Borowej. 3 osoby zginęły

Do tragicznego pożaru doszło o 3 w nocy. Strażacy w zgliszczach drewnianego budynky znaleźli 3 ciała.

Dziś w nocy około godz. 3.00 pożar wybuchł w drewnianym domu jednorodzinnym w miejscowości Borowa w gm. Zakliczyn w powiecie tarnowskim. W budynku przebywały cztery osoby. Tylko jednej z nich udało się opuścić budynek. Pomoc wezwała osoba, która przebywała w sąsiednim domu.

Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej. Tam dowiedzieli się, że wewnątrz mogą być jeszcze trzy osoby. - Strażacy znaleźli wszystkie trzy ciała w odległości około dwóch metrów od siebie. Były one znacznie nadpalone - stwierdzł w rozmowie z Super Expresem oficer dyżurny tarnowskiej straży pożarnej.

Nieoficjalnie to dwie osoby starsze i jedna niepełnosprawna. Na miejscu trwa akcja strażaków, który dogaszają pożar. Jego przyczynę ustali policja wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Konieczne będą prace rozbiórkowe, bo z budynku zostały jedynie nadpalone ściany i komin, który może stanowić zagrożenie.

AKTUALNIE ❗ Borowa, gm. Zakliczyn, powiat tarnowski- pożar budynku drewnianego, mieszkalnego w całości objęty ogniem....

Posted by 112malopolska.pl on Wednesday, September 30, 2020

fot. facebook.com/112malopolska

Tarnów - najnowsze informacje