wtorek, 19 grudnia 2023 13:51

Praktyczne korzyści z korzystania z ccFound

Autor Artykuł sponsorowany
Praktyczne korzyści z korzystania z ccFound

Dzielenie się wiedzą i eksperckim doświadczeniem jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak dziś. Rozwój cyfrowych technologii przyniósł ze sobą idealne narzędzia do tego, aby każdy mógł stać się autorem branżowych książek czy prowadzącym specjalistyczne szkolenia trenerem. Jednym z nich jest ccFound - nowatorska platforma edukacyjna. Jak działa? Jakie są jej zalety zarówno dla twórców, jak i użytkowników? O tym w artykule.

ccFound - innowacyjna platforma learningowa

Czym jest ccFound? Zdaniem Piotra Michalaka i jego zespołu - odpowiedzialnych za rozwój platformy - jest to pierwszy na świecie “Brain Search Engine”, czyli… “wyszukiwarka umysłów”. Jeśli budzi to skojarzenia z Google'em, to bardzo słusznie - bo tak jak on pozwala przeszukiwać niemal nieskończone zasoby internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na nasze pytania, tak ccFound… szuka ich u źródła - a więc u branżowych ekspertów. Twórcy ccFound chcą stworzyć przestrzeń, w której dystans pomiędzy “poszukiwaczami wiedzy” a ekspertami z całego świata skróci się do minimum - a oferowane przez nich treści edukacyjne będą dostępne na wyciągnięcie ręki.

Właśnie, treści - ccFound to także swego rodzaju “marketplace dla wiedzy”. Co to oznacza? Otóż platforma umożliwia publikację (i sprzedaż) materiałów e-learningowych w niemal każdej formie - co wyróżnia ją od największych platform edukacyjnych, skupiających się zazwyczaj na jednym, góra dwóch formatach. Na ccFound możemy zaś opublikować e-booka, poprowadzić webinar (lub całą ich serię), zaprosić jego społeczność na branżowy kurs i wziąć udział w debatach pod zadawanymi przez użytkowników pytaniami. Sporo, prawda? A to wszystko pod jednym adresem.

Co twórcy treści edukacyjnych mogą zyskać dzięki ccFound?

Dla osób, które chciałby dzielić się swoją wiedzą z szerszą “publicznością” ccFound może być jednym z najciekawszych rozwiązań, jakie powstały w ostatnich latach. Bo tak, jak rozwój internetu znacząco obniżył progi wejścia do branży learningowej, tak stworzona przez Michalaka platforma idzie o krok dalej.

Po pierwsze - oferując szerokie możliwości budowania marki eksperckiej i promowania własnych treści. W przeciwieństwie do innych platform, ccFound aktywnie stawia na zapożyczony z social mediów aspekt społecznościowy - umożliwia bezpośrednie dyskusje z pasjonatami z całego świata, którzy być może… zainteresują się później naszym kursem lub e-bookiem. Albo dołączą do naszej społeczności. Z całego świata - bo platforma korzysta z zaawansowanego systemu tłumaczenia maszynowego, przekładającego wszystkie publikowane wpisy na wybrany przez użytkownika język!

Co ważne, budowanie marki jako eksperta opiera się na ccFound tylko i wyłącznie na wiedzy - oraz, oczywiście, chęci pomocy innym. Platforma aktywnie promuje autorów publikujących najbardziej wartościowe treści, doceniane przez innych użytkowników. Dla tych, którzy naprawdę mają czym się dzielić, brzmi to jak uczciwe rozwiązanie.

I wreszcie - wracamy do tematu “marketplace’u wiedzy”. ccFound pozwala połączyć w ramach jednej platformy całą naszą e-learningową ofertę - i bez większych inwestycji dotrzeć z nią do tysięcy członków społeczności platformy!

Podsumowując, ccFound to kompleksowa platforma e-learningowa, która szybko i skutecznie łączy poszukiwaczy wiedzy z osobami, chcącymi się nią podzielić. Możliwość interakcji oraz różnorodnych form przekazywania informacji, czyni ccFound jedynym takim miejscem w Internecie. Pozwala na uzyskanie sprawdzonych danych prosto ze źródła, czyli ekspertów w swojej branży, a to, w dobie fake newsów, stanowi wyjątkową wartość dla odbiorców.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka