środa, 12 lutego 2020 11:16

Prawie 40 interwencji strażackich w związku z pogodą

Autor Katarzyna Domagała
Prawie 40 interwencji strażackich w związku z pogodą

Ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w całym powiecie przeprowadzili prawie 40 interwencji strażackich w związku z pogodą.

Pierwszą interwencję strażacy odnotowali 9 lutego o godzinie 21.43 w Kętach, gdzie na ulicy Żeromskiego usuwali powalone siłą wiatru drzewo. Do dzisiejszego poranka wyjeżdżali do akcji 30 razy. Interweniowali także osiem razy w godzinach dopołudniowych.

W sumie straż do godziny 8 przeprowadziła siedem interwencji w Kętach, sześć w Oświęcimiu, pięć w Bulowicach, po trzy w Brzeszczach i Zaborzu, dwie w Witkowicach i po jednej w Jawiszowicach, Włosienicy, Dworach Drugich i Grodzisku.

Wśród najpoważniejszych zdarzeń znalazło się uszkodzenie pokrycia dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, uszkodzenie komina i jego blacharskiego pokrycia w budynku przy ulicy Kościuszki w Kętach i drzewo, które zwaliło się na ulicy Kwiatowej w Witkowicach na samochód. Nikt nie odniósł obrażeń.

To typowe zdarzenia przy tej pogodzie, czyli powalone drzewa, które w kilku przypadkach uszkodziły linie energetyczne i telekomunikacyjne, a także kilka uszkodzonych płotów. Nie mieliśmy zgłoszeń o przerwach w dostawie prądu w powiecie oświęcimskim – mówi Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Info: SP

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje