poniedziałek, 21 czerwca 2021 13:25

Premier Mateusz Morawiecki w Niepołomicach. Odwiedził fabrykę MAN-a

Autor Marzena Gitler
Premier Mateusz Morawiecki w Niepołomicach. Odwiedził fabrykę MAN-a

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zakład MAN Trucks w Niepołomicach. Firma podpisała ostatnio memorandum o współpracy z rządem, w ramach które zainwestuje w Polsce ok. 450 mln zł.

10 czerwca pomiędzy firmą a m.in. wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą zostało zawarte memorandum o współpracy. Zlokalizowany w strefie ekonomicznej w Niepołomicach zakład produkujący pojazdy ciężarowe marki MAN zostanie rozbudowany. Po realizacji projektu za ok. 450 mln zł już w 2023 r. z taśm produkcyjnych będzie zjeżdżało codziennie nawet 300 ciężarówek dziennie. Zakład nie tylko zwiększy zdolność produkcyjną, ale także zatrudni docelowo łącznie ponad 2500 pracowników.

MAN rozbuduje fabrykę w Niepołomicach. Rusza inwestycja za 95 mln euro
Wiadomości Wieliczka. Premier Jarosław Gowin i wiceminister Anna Kornecka uczestniczyli w podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego rozbudowy fabryki MAN Truck & Bus SE w Niepołomicach. Firma zainwestuje w powiecie wielickim 95 mln euro.

– Bardzo cieszę się, że z naszymi inwestorami zagranicznymi budujemy nowe hale produkcyjne, które zwiększają moce produkcyjne do 300 samochodów dziennie. Będą one rozsławiały Polskę na świecie. „Polski Ład” to setki tysięcy nowych miejsc pracy. To miejsca pracy, w których wykształceni Polacy będą mogli znajdować pracę w przemyśle przyszłości. Przemysł samochodowy daje wiele miejsc pracy. To nas napawa wielką dumą, że renomowani inwestorzy lokują inwestycje w Polsce, bo wiedzą, że mamy bardzo dobrych pracowników. Obok wielkich fabryk jak ta, tworzy się cały łańcuch polskich kooperantów. Chcemy wesprzeć tworzenie małych i średnich firm, którzy wyrastają na wielkich europejskich graczy. Dziękuję zagranicznym inwestorom i producentom, że tu w Niepołomicach powiększają zakład. Niech każda ciężarówka, która stąd wyjedzie, będzie wizytówką wysokiej jakości polskiego przemysłu – podkreślał prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Spółka MAN Trucks działa w Niepołomicach od 2007 r. Jest częścią koncernu MAN Truck & Bus z siedzibą w Monachium. Produkuje pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej. Jest to jedna z najnowocześniejszych montowni ciężarówek na świecie. Powstające tam pojazdy trafiają do klientów w całej Europie.

Zakład MAN Trucks to ważny pracodawca dla wielickiego regionu, dlatego spotkaniu uczestniczył również wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicestarosta wielicki Henryk Gawor, członek Zarządu Powiatu Wielickiego Tomasz Broniowski i poseł Rafał Bochenek - podsumowała posłanka Urszula Rusecka, która również uczestniczyła w wizycie w niepołomickim zakładzie.  

#PowiatWielicki #Niepołomice Wczoraj miałam przyjemność towarzyszyć Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas...

Opublikowany przez Urszulę Rusecką Sobota, 19 czerwca 2021

foto: MUW, Kancelaria Premiera

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje