poniedziałek, 18 maja 2020 15:23

Premier wstrzymał nagrody. Emilewicz: To dla nas bardzo trudne

Autor Mirosław Haładyj
Premier wstrzymał nagrody. Emilewicz: To dla nas bardzo trudne

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz 18 maja była gościem Radia Zet. Na antenie została zapytana o wynagrodzenie rządu w dobie epidemii

Wicepremier, odpowiadając na pytanie jednego ze słuchaczy, poinformowała, że pensje rządu nie zostały pomniejszone:

Nasze wynagrodzenia nie zostały obniżone. Są regulowane ustawowo. Jeśli będzie taka inicjatywa, żeby te pensje obniżyć, nie będę protestowała.

Na pytanie, czy wyjdzie z inicjatywą ich czasowego obniżenia, Jadwiga Emilewicz odpowiedziała:

Dzisiaj pan premier Morawiecki wstrzymał wszelkiego rodzaju dodatkowe nagrody w całej administracji. To bardzo trudne też dla nas, bo rozmawiamy z naszymi pracownikami, którzy przez ostatnich pięć, sześć tygodni bardzo ciężko pracowali, nie będę przesadzać, jeśli powiem, że w systemie czterozmianowym, przygotowując pierwsze akty prawne, które weszły w życie już 1 kwietnia.

Wicepremier przyznała, że decyzja jest efektem oczekiwania społecznego, aby na chwilę obecną nie wypłacać pracownikom rządowej administracji żadnych nagród.

Czytaj także:

Nowa Zelandia: Rząd zrezygnował z części wynagrodzenia w związku z pandemią
W Nowej Zelandii zapadła decyzja, by przez najbliższe sześć miesięcy wynagrodzenie Jacindy Ardern (premier) i ministrów jej rządu obniżyć o 20 procent. Przyczyną jest prognozowany wpływ pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na nowozelandzką gospodarkę. Niższe pensje otrzymają również kierownicy państwow…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: radiozet.pl
Fot.: By Maciek82301 - Praca własna, CC BY-SA 4.0


Polska

Polska - najnowsze informacje