niedziela, 6 czerwca 2021 10:50

„Remiza była dla niego drugim domem”. Prezes OSP Pogwizdów „odszedł na wieczną służbę”

Autor Mirosław Haładyj
„Remiza była dla niego drugim domem”. Prezes OSP Pogwizdów „odszedł na wieczną służbę”


O śmierci Zdzisława Badylaka, druha OSP Pogwizdów poinformował na swoim facebookowym profilu Marek Bzdek, wójt gminy Bochnia.

Zmarły 4 czerwca Zdzisław Badylak przez wiele lat był strażakiem OSP Pogwizdów. Od 1974 r. pełnił funkcję jej prezesa. O jego śmierci poinformował na swoim facebookowym profilu Marek Bzdek, wójt gminy Bochnia.

Z głębokim żalem zawiadamiam, iż 4 czerwca na wieczną służbę odszedł  Zdzisław Badylak, wieloletni strażak, druh OSP Pogwizdów.
Zdzisław Badylak od 1974 roku pełnił funkcję prezesa OSP Pogwizdów.

Wójt przypomniał, że zmarły strażak był wielokrotnie nagradzany za działalność społeczną, a remiza stała się dla niego drugim domem:

W czasie 47-letniej czynnej służby w szeregach druhów ochotników rozwijał swoją pasję strażacką, którą przekazywał następnym pokoleniom. Remiza była dla niego drugim domem, w który wkładał całe swoje serce. Jego ofiarna postawa, odwaga  oraz zaangażowanie zostały dostrzeżone nie jeden, nie dwa, lecz wiele razy.
Zdzisław Badylak, jako strażak, został wielokrotnie  odznaczony i wyróżniony,  dwukrotnie przyznano mu złoty order  za zasługi dla pożarnictwa. Swoją działalnością społeczną przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Pogwizdowa jak i Gminy oraz Powiatu.

Inf. i foto: Facebook

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje