poniedziałek, 30 grudnia 2019 16:24

Proboszcz bocheńskiej parafii odpowie za śmierć policjanta

Autor Mirosław Haładyj
Proboszcz bocheńskiej parafii odpowie za śmierć policjanta

Początkiem grudnia w Prokuraturze Rejonowej w Busku-Zdroju zakończyło się śledztwo w sprawie proboszcza jednej z bocheńskich parafii. Dotyczyło ono wypadku samochodowego, do którego doszło 8 lipca na drodze krajowej 79 w miejscowości Wełnin na terenie powiatu buskiego, na drodze między Słupią a Nowym Korczynem. W jego wyniku śmierć poniósł 45-letni komendant policji w Mikołowie.

Śledztwo zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu w Busku-Zdroju. Zarzuty, które zostały postawione 54-letniemu proboszczowi to nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Do tragicznego zdarzenia doszło 8 lipca w Mikołowie w województwie świętokrzyskim (powiat buski). Ok. godz. 13:00 na DK nr 79 kierujący osobową toyotą ksiądz, podczas wykonywaniu manewru skrętu w lewo z drogi podporządkowanej, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. W wyniku zderzenia śmierć poniósł kierowca jednośladu, który zmarł na miejscu, pomimo udzielonej pomocy. Ofiarą był Krzysztof Skowron - Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie.

Oskarżony ksiądz pochodzi z Gorlic, wyświecony został w Tarnowie. Jako wikariusz pracował m.in. w parafiach w Dębicy, Nowym Sączu, Tarnowie. Był także dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej.

25 lat służby

Nadkom. Krzysztof Skowron miał 45 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku i przez wiele lat związany był z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, gdzie służył przez 20 lat. W 2014 roku Krzysztof Skowron został Komendantem Powiatowym Policji w Strzelcach Opolskich. Rok później został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. Od 1 czerwca 2018 roku pełnił natomiast funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie. Współpracownicy wspominają go jako ambitnego i kompetentnego policjanta. Był przy tym wszystkim dobrym, życzliwym i zawsze uśmiechniętym człowiekiem. Przez wiele lat był aktywnym działaczem i członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, pełniąc m. in. funkcję Wiceprezydenta Sekcji Polskiej. Był także człowiekiem z pasją. Aktywnie uprawiał piłkę nożną, siatkówkę oraz kolarstwo. Kochał motocykle i każdą wolną chwilę spędzał za kierownicą jednośladu pokonując często setki i tysiące kilometrów, zwiedzając zakątki Polski oraz Europy. Dzięki temu, że sam był zapalonym sportowcem, zaraził swą pasją wielu mikołowskich policjantów, organizując turnieje gry w siatkówkę, w których sam aktywnie uczestniczył.

Inf.: Prokuratura Okręgowa w Busku-Zdroju, KPP Mikołów

Fot.: PSP Kielce

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje