czwartek, 30 września 2021 12:49

Profesjonalne przyciemnianie szyb. Dlaczego warto?

Autor Artykuł sponsorowany
Profesjonalne przyciemnianie szyb. Dlaczego warto?

Przyciemnianie szyb samochodowych niegdyś kojarzyło się jedynie z luksusem, który dla wielu wydawał się być absolutnie zbędnym dodatkiem. Obecnie jednak zabieg ten staje się coraz bardziej popularny. Za atrakcyjnością przyciemniania szyb przemawia już nie tylko wysoka estetyka, ale przede wszystkim korzystne walory użytkowe, które przekładają się na wygodę i komfort.

Przyciemnianie szyb - korzyści

Bez wątpienia profesjonalne przyciemnianie szyb sprawia, że samochód prezentuje się elegancko i interesująco. Jednak jak wspomnieliśmy, oprócz walorów wizualnych, przyciemnianie szyb dostarcza kierowcom i pasażerom także szereg praktycznych korzyści. Jakich?

  • Ochrona przed UV i niska przepuszczalność światła

Profesjonalne przyciemnianie szyb odbywa się przy użyciu atestowanych folii, które posiadają filtry UV chroniące osoby przebywające w samochodzie przed szkodliwym promieniowaniem. Ponadto, przyciemnione szyby sprawiają, że wnętrze auta znacznie wolniej się nagrzewa, dzięki czemu temperatura w środku jest niższa, a to zwiększa komfort podróżujących.

  • Poprawa bezpieczeństwa w trakcie jazdy

Przyciemniane szyby skutecznie redukują wszelkie blaski i zmniejszają powstające refleksy. To sprawia, że ryzyko oślepienia kierowcy przez światło słoneczne czy nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd staje się znacznie mniejsze.

  • Zabezpieczenie szyby w razie wypadku czy kradzieży

Folia wykorzystana do przyciemniania szyb zapobiega rozbiciu jej na drobne kawałki. W przypadku kolizji zmniejsza się ryzyko wpadnięcia szklanych odłamków do kabiny, co chroni kierowcę i pasażerów przed zranieniem. W razie kradzieży folia skutecznie utrudnia złodziejowi przedostanie się do kabiny auta.

  • Dyskrecja

Przyciemniane szyby powodują, że widoczność wnętrza samochodu jest ograniczona dla przechodniów. Dzięki temu zarówno kierowca, jak i również pasażerowie uzyskują większą prywatność, a pozostawione we wnętrzu auta rzeczy nie są widoczne, co często zapobiega kradzieżom.

Profesjonalne przyciemnianie szyb - dostępne metody

Kierowcy, którzy zdecydowali się na przyciemnienie szyb, a co za tym idzie skorzystanie z wymienionych korzyści, muszą wybrać jedną z dostępnych metod. Istnieją dwa sposoby na profesjonalne przyciemnianie szyb:

  • metoda foliowa - polega na ręcznym oklejaniu szyb przy użyciu specjalnie dedykowanej ciemnej folii; ten sposób jest bardziej ekonomiczny i daje spore możliwości doboru barwy i stopnia zaciemnienia,
  • metoda piecowa - polega na metalizowaniu szkła tlenkami tytanu w piecu; jej przewagą nad przyciemnianiem foliowym jest końcowa efektowność i trwałość.
Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje