czwartek, 6 lipca 2023 10:15

Promesy na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP

Autor Katarzyna Jamróz
Promesy na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP

Bywa, że to właśnie oni są pierwsi na miejscu zdarzenia. Od wyszkolenia strażaków ochotników zależy często ludzkie zdrowie i życie, ale to nie wszystko. Nawet najlepiej wyszkolony strażak bez odpowiedniego sprzętu niewiele jest w stanie zdziałać, a ten najlepszy kosztuje – często bardzo dużo.

Z pomocą przychodzi Fundusz Sprawiedliwości, z którego promesy na zakup najpotrzebniejszego sprzętu wręczył w środę (26 czerwca) Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Piotr Cieplucha.

Fot. UG Szczurowa

Podczas symbolicznego przekazania promes obecni byli również: Poseł na Sejm RP Piotr Sak, Poseł na Sejm Rp Norbert Kaczmarczyk, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, oraz Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal.
Czeki na zakup sprzętu powędrowały do rąk przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z Uścia Solnego, Szczurowej, Zaborowa, Wrzępi, Dołęgi, Strzelec Małych, Strzelec Małych, Kwikowa i Woli Przemykowskiej-Natkowa. W sumie to 425 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na wyposażenie i sprzęt niezbędny do ratowania życia.

Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka