wtorek, 9 lipca 2024 06:13

"Przepraszam za zamieszanie". Barbara Nowak wycofuje się z decyzji o oddaniu mandatu

Autor Mirosław Haładyj
"Przepraszam za zamieszanie". Barbara Nowak wycofuje się z decyzji o oddaniu mandatu

W poniedziałek (8 lipca) Barbara Nowak wycofała się z rezygnacji z mandatu radnej województwa małopolskiego. Jak przekazuje, na zmianę decyzji wpływ mieli jej wyborcy.

W czwartek (4 lipca) była małopolska kurator oświaty ogłosiła, że rezygnuje z mandatu radnej. Jej decyzja była podyktowana wyborem Łukasza Smółki (a nie Łukasza Kmity) na urząd marszałka. Dodatkowo, był to wyraz sprzeciwu wobec ataków pod adresem Jarosława Kaczyńskiego.

W niedzielę (7 lipca) Barbara Nowak przekazała w mediach społecznościowych, że jej wyborcy domagają się zmiany decyzji:

– Nadal jestem w oku cyklonu. Moi Wyborcy życzą sobie realizacji wyborczych zobowiązań! Trzeci dzień słyszę nakaz powrotu. Jedni grzecznie, inni nie- wszyscy bez wątpliwości, a ja przeciwnie - jestem jedną wielką rozterką. Zapewniam, że głosy ludzi z całej Polski są dla mnie ważne!

W poniedziałkowy wieczór (8 lipca) była kurator oświaty ogłosiła, że zostaje w Sejmiku Województwa Małopolskiego.

– Wydawało mi się, że sama mogę zmienić rzeczywistość na lepszą. Zapomniałam, że w Małopolskim Sejmiku znalazłam się nie własną decyzją, lecz z woli Wyborców. Dziękuję za lekcję pokory od moich Wyborców i Przyjaciół z całej Polski. Przepraszam za zamieszanie. Jestem dla Małopolan

– napisała w mediach społecznościowych.

Sejmik małopolski składa się z 39 radnych (21 z PiS-u, 12 z KO, 6 z Trzeciej Drogi). W wyborach 7 kwietnia Barbarę Nowak poparło niemal 12,5 tys. mieszkańców.

Fot. Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka