piątek, 11 czerwca 2021 10:20

Przerażające znalezisko w Oświęcimiu. To może być masowy grób z czasów II Wojny Światowej

Autor Norbert Kwiatkowski
Przerażające znalezisko w Oświęcimiu. To może być masowy grób z czasów II Wojny Światowej

Podczas spaceru w okolicach obozu Auschwitz w Oświęcimiu, jeden z mieszkańców miasta dokonał przerażającego odkrycia. Jak donosi onet.pl, pan Wojciech natknął się na 12 ludzkich czaszek i porozrzucane piszczele. Wynurzyły się, bo woda w rzece tego dnia opadła. Trwa dochodzenie, czyje szczątki znalazł spacerowicz. Sprawą zajmuje się policja oraz prokuratura.

Pan Wojciech przeżył szok napotykając się na to przerażające znalezisko. Co ciekawe, mężczyzna w pierwszym odruchu nie zadzwonił na policję, za to postanowił napisać na Facebooku do youtuberów prowadzących popularny (prawie 200 tys. followersów) kanał History Hiking.

Łukasz Kazek i Mateusz Kudła niejednokrotnie pokazywali znaleziska związane z II wojną światową (m.in. listy hitlerowskiego żołnierza, jakie pisał przed śmiercią do mamy). Pan Wojciech jako duży fan ich materiałów na samym początku zdecydował się poinformować youtuberów nie będąc pewny swojego odkrycia.

- Zdjęliśmy buty, zakazaliśmy spodnie i przeszliśmy przez rzekę. Wszystko się potwierdziło. To było 12 czaszek i setki kości. Wszystko nieopodal dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – opowiedział onet.pl, Łukasz Kazek z History Hiking.

Portal onet.pl ustalił, że sprawę wyjaśni dochodzenie policji oraz prokuratury. O wszystkim został już zawiadomiony Instytut Pamięci Narodowej. Sprawę IPN będzie również badał, jeśli potwierdzi się, że znalezisko jest związane z pobliskim niemieckim obozem zagłady Auschwitz.

W kuluarach pojawia się opinia, że znalezione szczątki mogą należeć do jeńców rosyjskich z czasów II Wojny Światowej.

Info: onet.pl Foto: History King

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje