czwartek, 11 lipca 2024 12:54

Przerażający widok w Małopolsce. Pojawiła się trąba powietrzna [WIDEO]

Autor Katarzyna Jamróz
Przerażający widok w Małopolsce. Pojawiła się trąba powietrzna [WIDEO]

W czwartek (11 lipca), w godzinach popołudniowych, media społecznościowe obiegło niepokojące nagranie z powiatu suskiego. Na filmiku, który został nagrany w miejscowości Naprawa, widać powoli formujący się lej. Jak informuje Sieć Obserwatorów Burz, w gminie Jordanów pojawiła się trąba powietrzna.

Sytuacja w Małopolsce jest niezwykle niebezpieczna. Nad województwem przechodzą obecnie burze z gradem, wichurami i bardzo silnym wiatrem. IMGW dla południowej części Polski podniósł trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń. Obecnie na terenie województwa znajduje się kilka superkomórek burzowych, mogących przynieść opady gradu.

Trąba powietrzna w Małopolsce

W czwartek (11 lipca), w godzinach popołudniowych, na profilu Sieć Obserwatorów Burz pojawiło się niepokojące nagranie, na którym widać formujący się lej. – W gminie Jordanów chwilę temu przeszła trąba powietrzna. Tak wyglądała chmura stropowa w Rabce-Zdrój, zobaczcie tylko, z jaką prędkością obraca się cała struktura – informuje Sieć Obserwatorów Burz w zamieszczonym na Facebooku poście. Na chwilę obecną nie ma informacji o szkodach.

❗🌪 W gminie Jordanów chwilę temu przeszła trąba powietrzna. Tak wyglądała chmura stropowa w Rabce-Zdrój, zobaczcie tylko z jaką prędkością obraca się cała struktura 🌪⚡ Na ten moment nie ma informacji o szkodach, jeżeli znajdujecie się w miejscu gdzie trąba powietrzna miała kontakt, widzieliście ją lub macie zdjęcia szkód podzielcie się nimi w komentarzach 👇📷 Film pochodzi z naszego Systemu Raportów od użytkownika Łukasz, Rabka Zdrój, Małopolskie. Bardzo dziękujemy za jego przesłanie i gratulujemy zdobyczy ❤ #tornado #trąba #powietrzna #polska #rabka #zdrój Rabka-Zdroj.info Rabka-Zdrój

Opublikowany przez Sieć Obserwatorów Burz Czwartek, 11 lipca 2024

W związku z burzami strażacy w Małopolsce, na chwilę obecną, odnotowali ponad 100 zgłoszeń.

❗️Uwaga! Pilne! W Małopolsce, w miejscowości Naprawa mogła pojawić się trąba powietrzna! 🌪 Jeśli macie jakieś materiały dokumentujące to zjawisko - koniecznie się nimi podzielcie!

Opublikowany przez Sieć Obserwatorów Burz Czwartek, 11 lipca 2024

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka