czwartek, 11 lipca 2024 06:30

Przestępczy duet z Gruzji złapany w Krakowie. Niejedno ma na sumieniu

Autor Mirosław Haładyj
Przestępczy duet z Gruzji złapany w Krakowie. Niejedno ma na sumieniu

3 lipca policjanci z Krakowa zatrzymali dwóch Gruzinów. Mężczyźni odpowiedzą m.in. za kradzieże towaru w sklepach z elektroniką w różnych częściach stolicy Małopolski.

Obywatele Gruzji wpadli w ręce krakowskich policjantów 3 lipca w jednym z centrów handlowych. Zgłoszenie o tym, że przebywają w sklepie wpłynęło od ochroniarza - zostali rozpoznani jako sprawców kradzieży sprzętu elektronicznego. Słowa pracownika ochrony potwierdził zapis z monitoringu.

-W związku z tym policjanci natychmiast wylegitymowali 30-latka oraz jego 3 lata młodszego kolegę. Podczas kontroli osobistej 30-latka policjanci ujawnili kluczyki do auta, które chwilę później zostało przeszukane. W trakcie sprawdzenia pojazdu mundurowi ujawnili w nim część skradzionego towaru - przekazuje policja.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna przyjechał na miejsce autem pomimo że sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci zorientowali się również, że do auta przyczepione są tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu.

Mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu. Okazało się, że 30-latek cztery razy okradł sklepy elektryczne, a dwukrotnie towarzyszył mu jego kolega. Straty wyrządzone przez Gruzinów wyceniono na ponad 6700 zł. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka