piątek, 18 lutego 2022 06:49

Przyjeżdżał z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, by nielegalnie handlować

Autor Głos 24
Przyjeżdżał z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, by nielegalnie handlować

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wadowickiej komendy zabezpieczyli 6 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Wstępne wyliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na stratę w wysokości około 3 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na placu targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej może być wprowadzany do obrotu nielegalny tytoń. Na początku lutego funkcjonariusze pojechali w wytypowane miejsce, gdzie potwierdzili swoje ustalenia. Przy 63-letnim mieszkańcu Krakowa znaleźli worki z zawartością krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna posiadał je również w swoim samochodzie.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 12 worków o wadze 0,5 kg każdy. W tym przypadku uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie oszacowano na kwotę około 3 tys. złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje