środa, 11 grudnia 2019 13:41

Radgoszcz: Policjanci skontrolowali myśliwego. Co znaleźli?

Autor Marzena Gitler
Radgoszcz: Policjanci skontrolowali myśliwego. Co znaleźli?

Policjanci z Wydziału Kryminalnego dąbrowskiej komendy zatrzymali 38-letniego mieszkańca Radgoszczy. Co ukrywał na swojej posesji?

Funkcjonariusze dąbrowskiej komendy 7 grudnia br. w miejscowości Radgoszcz podczas przeszukania terenu prywatnej posesji ujawnili m.in. broń palną w postaci karabinka KBKS kaliber 5,6 mm wraz z magazynkiem i podpiętymi do niego 5 sztukami amunicji, dwie reklamówki amunicji i jej elementów oraz skrzynkę z zawartością nabojami typu wojskowego. Policjanci zabezpieczyli również narzędzie metalowe, którego konstrukcja może wskazywać na wykonanie amunicji metodą chałupniczą.

Zabezpieczona broń oraz amunicja należały do 38-letniego myśliwego. Radgoszczanin ukrył zabezpieczone przez funkcjonariuszy przedmioty w pustym ulu, natomiast broń podwiesił na śniegochwytach dachu. Policjantom tłumaczył, że są to pozostałości po zmarłym członku rodziny.

Mężczyzna był wcześniej karany m.in. za nielegalne posiadanie broni. Podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa a po wykonaniu czynności procesowych został on zwolniony. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Zatrzymanie dwóch kłusowników

To nie pierwsze zatrzymanie osób nielegalnie posiadających broń w powiecie dąbrowskim. 25 listopada zatrzymano dwóch 27-letków - jednago równiez a Radgoszczy, drugiego z gminy Szczucin, którzy kłusowali w lesie w Smęgorzowie. Obaj zostali zaskoczeni na gorącym uczynku przez myśliwego, który był w lesie. Myśliwemu udało się ująć  jednago kłusownika, drugi uciekł. Na miejsce wezwał policję, która w samochodzie należącym do zatrzymanego znalazła zabitego zająca szaraka.

Podczas przesłuchania zatrzymanego, policjanci zdobyli informację o tożasmości uciekiniera. Dwie grupy policjantów przeszukały posesje należące do zatrzymanego i do zbiegłego kłusownika oraz przyległy teren. W trakcie tych czynności  policjanci zatrzymali zbiega i ujawnili broń palną długą z lunetą i tłumikiem, która została ukryta w przepuście rowu melioracyjnego.  To broń typu „samoróbka” -  została zabezpieczona do dalszych badań przez biegłego z zakresu balistyki. Jak się okazało mężczyźni od września br. do chwili obecnej kłusując pozyskali ponad 25 zajęcy, 15 saren oraz 40 bażantów. Obaj usłyszeli zarzut kłusownictwa – za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Za nielegalne posiadanie broni jednemu z nich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje