poniedziałek, 22 lutego 2021 15:47

Kraków. Radni chcą zmiany Narodowego Programu Szczepień i testów przesiewowych

Autor Głos 24
Kraków. Radni chcą zmiany Narodowego Programu Szczepień i testów przesiewowych

Rezolucja w sprawie szczepień dla chorych onkologicznie, rezolucja dotycząca programu masowych testów przesiewowych na przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-COV-2 – to najnowsze dokumenty autorstwa radnych miasta Krakowa, które wpłynęły do Kancelarii Rady Miasta Krakowa.

Do Kancelarii Rady Miasta Krakowa wpłynęły dwa projekty rezolucji oraz jeden projekt uchwały stworzone przez grupy radnych. Pierwsza rezolucja skierowana do Prezydenta oraz Premiera RP dotyczy modyfikacji Narodowego Programu Szczepień. Radni zwracają się z apelem o natychmiastowe szczepienia przeciwko wirusowi SARS-COV-2 pacjentów leczących się onkologicznie.

Druga z rezolucji dotyczy programu masowych testów przesiewowych na przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-COV-2. Radni proponują rozpoczęcie bezpłatnej akcji testowania dla wszystkich chętnych obywateli. Celem tej akcji jest nie tylko poznanie prawdziwej skali epidemii i oszacowania ilości osób, które chorobę przeszły bezobjawowo, ale przede wszystkim wobec realnych trudności w pozyskiwaniu odpowiednich ilości szczepionek dla szybszego osiągniecia odporności populacyjnej oraz wskazanie osób, które powinny być zaszczepione w pierwszej kolejności.

inf. RMK

fot. https://pixabay.com/

Kraków

Kraków - najnowsze informacje