środa, 31 stycznia 2024 12:51

Rafał Ślęczka wystartuje w wyborach na burmistrza. "Wieliczka zasługuje na więcej i może być lepsza"

Autor Marzena Gitler
Rafał Ślęczka wystartuje w wyborach na burmistrza. "Wieliczka zasługuje na więcej i może być lepsza"

O swojej decyzji Rafał Ślęczka poinformował na Facebooku. "Jakim chcę być Burmistrzem? Aktywnym i z inicjatywą, który osobiście rozmawia z mieszkańcami i podejmuje decyzje w porozumieniu z nimi, bo Wieliczka zasługuje na więcej i może być lepsza" - zapowiedział.

Kampania wyborcza w Wieliczce ruszyła na dobre. Kolejnym kandydatem, który wystartuje w wyścigu o fotel burmistrza Wieliczki jest Rafał Ślęczka.

Wystartuje z własnego komitetu

Decyzję o swoim starcie w wyborach Rafał Ślęczka zakomunikował na Facebooku. "Powiadają…że „Życie zaczyna się po CZTERDZIESTCE”. W tym szczególnym dla mnie dniu 40 urodzin oficjalnie potwierdzam swój start w wyborach samorządowych na Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka z własnego komitetu wyborczego jako kandydat bezpartyjny. Będę również tzw. „jedynką” na liście na południu gminy Wieliczka (okręg nr 2). Jakim chcę być Burmistrzem? Aktywnym i z inicjatywą, który osobiście rozmawia z mieszkańcami i podejmuje decyzje w porozumieniu z nimi, bo Wieliczka zasługuje na więcej i może być lepsza. Najważniejsze zadania: naprawa złego stanu miejskich finansów, wytyczenie perspektyw rozwoju Miasta i Gminy Wieliczka oraz rozwiązanie palących problemów Mieszkańców! O szczegółach będę mówił w czasie mojej kampanii wyborczej. Zapraszam do współpracy każdego. Bądźcie aktywni w swoich środowiskach, organizujcie się wokół ważnych spraw, pozostajemy w kontakcie" - zaprosił.

🆕 Powiadają…że „Życie zaczyna się po CZTERDZIESTCE”❗️W tym szczególnym dla mnie dniu 4️⃣0️⃣-tych urodzin 🎂🎉 oficjalnie potwierdzam swój start w wyborach samorządowych na Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka z własnego komitetu wyborczego jako kandydat bezpartyjny. Będę również tzw. „jedynką” na liście na południu gminy Wieliczka (okręg nr 2️⃣). Jakim chcę być Burmistrzem❓Aktywnym i z inicjatywą, który osobiście rozmawia z mieszkańcami i podejmuje decyzje w porozumieniu z nimi, bo Wieliczka zasługuje na więcej i może być lepsza. Najważniejsze zadania: naprawa złego stanu miejskich finansów, wytyczenie perspektyw rozwoju Miasta i Gminy Wieliczka oraz rozwiązanie palących problemów Mieszkańców! O szczegółach będę mówił w czasie mojej kampanii wyborczej. Zapraszam do współpracy każdego. Bądźcie aktywni w swoich środowiskach, organizujcie się wokół ważnych spraw, pozostajemy w kontakcie🖐️ 🎥RS Vision Robert Szczudło Dziękuję 👍

Opublikowany przez Rafała Ślęczkę Niedziela, 28 stycznia 2024

Dobry wynik i ważna funkcja w mieście i powiecie

Rafał Ślęczka w latach 2014 -2018 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka ds. społecznych. W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku startował do Rady Miejskiej Wieliczka z ugrupowania burmistrza Artura Kozioła. Zdobył mandat uzyskując przy tym trzecie miejsce pod względem liczby głosów (zagłosowało na niego 1019 wyborców) po Arturze Koziole i Tadeuszu Lurańcu. Na początku kadencji objął funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wieliczce. Funkcję tę sprawował do 30 października 2019 roku. Powodem odwołania była zmiana klubu na Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. - Przez ostatnie lata bacznie obserwowałem rządy Prawa i Sprawiedliwości. Od początku w pełni popieram projekty społeczne dla obywateli. Sam osobiście podczas pełnienia funkcji wiceburmistrza miałem możliwość zapoznania się i wdrażania m. in. programu „Rodzina 500+”, „Dobry Start” 300 zł dla każdego ucznia. Jestem pełen podziwu za zaangażowanie w systematyczne inwestowanie w lepszą przyszłość Polaków" - uzasadniał wtedy swoją decyzję Rafał Ślęczka.

  • Zobacz:
Odwołano wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wieliczce. Mamy jego komentarz
Na ostatniej sesji w Wieliczce koalicja skupiona wokół burmistrza Artura Kozioła odwołała wiceprzewodniczacego rady miejskiej, Rafała Śleczkę. Dlaczego?

Od sierpnia 2021 roku pełni funkcję Sekretarza Powiatu Wielickiego. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Lurańca.

  • Zobacz:
Rafał Ślęczka nowym sekretarzem Powiatu Wielickiego
Powiat Wielicki. Rafał Ślęczka objął stanowisko sekretarza Powiatu Wielickiego. Zastąpił na tym stanowisku Tadeusza Lurańca, który pełnił tę funkcję od 2015 roku.

Wcześniej zatrudniony był w Referacie Edukacji, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Jest utytułowanym rajdowcem - pilotem rajdowym w wyścigach samochodowych, inicjatorem organizacji szeregu imprez motorowych w powiecie wielickim, a prywatnie szczęśliwym mężem i ojcem.

  • Zobacz:
Stopa/Ślęczka Rally Team na podium w Wieliczce
Stopa/Ślęczka Rally Team udanie rozpoczął sezon rajdowy. Załoga, utrzymała swoją początkową pozycję i zajęła miejsce na podium.

fot. Fb. Rafał Ślęczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka