sobota, 13 kwietnia 2024 08:31

Rafał Trzaskowski w Wieliczce. Poparł kandydaturę Artura Kozioła

Autor Patryk Trzaska
Rafał Trzaskowski w Wieliczce. Poparł kandydaturę Artura Kozioła

– Zdecydowałem się wspierać moich przyjaciół, którzy są sprawdzeni i wypróbowani oraz wiedzą, czego potrzebuje obecnie samorząd – mówił podczas spotkania w Wieliczce prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Udzielił on swojego poparcia przez drugą turą wyborów samorządowych obecnie urzędującemu burmistrzowi Miasta Soli, Arturowi Koziołowi.

Wybory samorządowe wchodzą w decydującą fazę. Już 21 kwietnia mieszkańcy w drugiej turze zdecydują o tym, kto będzie ich reprezentował przez najbliższe pięć lat. "Wyborcza dogrywka" odbędzie się m.in. w Wieliczce, gdzie o fotel włodarza Miasta Soli powalczą dotychczasowy burmistrz, Artur Kozioł oraz jego były zastępca Rafał Ślęczka. Ten pierwszy otrzymał mocne wsparcie od prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który zawitał do Wieliczki.

– Z Arturem znamy się od wielu lat. Współpracowaliśmy, kiedy trzeba było bronić samorządu przed władzą centralną, kiedy zabierano nam pieniądze, czy w momencie, gdy trzeba było podjąć decyzję o tym, aby nie oddawać waszych danych osobowych w ręce rządu PiS-owskiego. Dzisiaj jestem tutaj po to, aby mocno wesprzeć Artura, jak samorządowiec, samorządowca. Te wybory są niesłychanie istotne. Tak się złożyło, że w wielu miejscach w Polsce, kandydaci PiS-u chowają swój szyld partyjny i udają niezależnych. Wszyscy pamiętamy, jak zabierali pieniądze Warszawie, Krakowowi, czy Wieliczce, dlatego że dawali wsparcie tylko tym, którzy głosowali na PiS i myśleli tak jak oni – mówił Rafał Trzaskowski.

Z kolei Artur Kozioł mówił wiele o szerokim porozumieniu samorządowym, które zawiązało się zarówno w Radzie Miasta Wieliczka, jak i Powiecie Wielickim. Spotkaliśmy się dzisiaj po to, aby rozmawiać o sprawach najważniejszych dla mieszkańców. Chcemy powiedzieć o naszym mocnym programie, którzy mieszkańcy zaakceptowali. Mamy większość w wielickiej radzie miejskiej, mamy większość w radzie powiatu. Chcę zwrócić uwagę na to, że spotkały się tu wszystkie komitet, które starowały osobno, ale połączyły siły dla mieszkańców. Jest tutaj Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Porozumienie Samorządowe i komitet Joanny Korduli. Wszyscy powiedzieli jasno; do drugiej tury idziemy razem – zaznaczał.

Obecny włodarz Wieliczki mówił również o swoich planach na ostatnie dni kampanii wyborczej. – Te ostatnie siedem dni, ta zmiana przestrzeni również medialnej będzie platformą rozmowy z mieszkańcami o ich potrzebach. Obiecuję, że zarówno we wszystkich wioskach wokół Wieliczki, jak i w samym mieście spotkamy się, aby porozmawiać i wytłumaczyć, gdzie obecnie jesteśmy my, a gdzie są przedstawiciele ekipy rządzącej, która odeszła. Trzeba to jasno powiedzieć, PiS się nie ukryje. To była bardzo długa droga, która w rzeczywistości miała mocny finał w październiku. Udało się stworzyć rząd, który jest pro samorządowy i prospołeczny. Nie możemy pozwolić sobie obecnie na żadne ryzyko, ponieważ samorząd potrzebuje dobrych i zdrowych relacji z rządem, a nie tylko czeków – podkreślał Artur Kozioł.

Podczas spotkania z mieszkańcami obecni byli politycy ugrupowań tworzących większość w radzie miasta i powiatu. Wielu z nich zna Artura Kozioła od lat i aktywnie popiera go w staraniu o reelekcję.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę (21 kwietnia).

Fot. Mateusz Łysik/Głos24

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka