czwartek, 15 sierpnia 2019 10:23

Ranking: Kuchciński po aferze cieszy się i tak większym zaufaniem Polaków, niż Schetyna

Autor Manuel Langer
Ranking: Kuchciński po aferze cieszy się i tak większym zaufaniem Polaków, niż Schetyna

W ostatnich dniach IBRiS przeprowadził wśród Polaków badania opinii, z których wynika, że były już marszałek Sejmu Marek Kuchciński, pomimo tzw. "afery samolotowej" cieszy się w społeczenstwie i tak większym zaufaniem, niż większość liderów partii opozycyjnych, w tym Grzegorz Schetyna, Paweł Kukiz, czy Włodzimierz Czarzasty.

Liderem zaufania wśród Polaków jest prezydent Andrzej Duda, ufa mu aż 48,8% respondentów. Na drugiej pozycji plasuje się premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 44,9%. Podium zamyka natomiast Jarosław Kaczyński z 37,6%. Kolejne miejsca w rankingu przedstawiają się następująco:

Foto: Sejm RP, Paweł Kula(https://www.flickr.com/photos/sejmrp/34163215442)

// <![CDATA[ !function(e,t,s,i){var n="InfogramEmbeds",o=e.getElementsByTagName("script")[0],d=/^http:/.test(e.location)?"http:":"https:";if(/^\/{2}/.test(i)&&(i=d+i),window[n]&&window[n].initialized)window[n].process&&window[n].process();else if(!e.getElementById(s)){var r=e.createElement("script");r.async=1,r.id=s,r.src=i,o.parentNode.insertBefore(r,o)}}(document,0,"infogram-async","https://e.infogram.com/js/dist/embed-loader-min.js"); // ]]>

Wyborczy Tygiel - najnowsze informacje