poniedziałek, 21 lutego 2022 11:08

Rolety antywłamaniowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Autor Artykuł sponsorowany
Rolety antywłamaniowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Nie zawsze zastanawiamy się nad zagrożeniem, jakie występuje w stosunku do naszych mieszkań, domów czy biur. Raczej nie zakładamy, że padną one celem wandali czy złodziei, jednak czasem najczarniejsze scenariusze po prostu się materializują. Dlatego lepiej zawczasu zapobiegać stratom materialnym i zapewniać sobie, swojej rodzinie oraz współpracownikom bezpieczne i komfortowe warunki do życia oraz pracy. Jednym z elementów, które na to wpływają są rolety antywłamaniowe.

Jak działają rolety antywłamaniowe?

Rozbudowany system alarmowy, monitoring… a rolety antywłamaniowe? Czy pomyślałeś też o tym rozwiązaniu? To dość prosty, a niezwykle skuteczny sposób na odstraszenie potencjalnych włamywaczy lub powstrzymanie ich, gdy podejmą próbę sforsowania okien.

Wyposażenie rolet w specjalny, skuteczny system antywłamaniowy to doskonałe posunięcie, mające na celu ochronę wnętrz domowych czy biurowych przed osobami trzecimi. Nowoczesne technologie umożliwiają sterowanie osłonami w sposób całkowicie zdalny. W każdej chwili, gdziekolwiek jesteś możesz więc kontrolować stopień zasłonięcia okien i spokojnie pracować lub wypoczywać, wiedząc, że nieruchomość jest dobrze zabezpieczona.

Rolety antywłamaniowe – więcej funkcji niż się spodziewasz

Pomimo swojej nazwy rolety antywłamaniowe nie zatracają swojej pierwotnej funkcji, do jakiej zostały zaprojektowane oraz wykonane. Choć z uwagi na niezwykle solidną konstrukcję, faktycznie chronią wnętrza przed wtargnięciem nieproszonych gości, to działają też tak, jak inne osłony okienne, czyli:

  • blokują dopływ światła zewnętrznego, sprawiając, że wnętrza są niemal w 100% zacienione,
  • maksymalne zacienienie przekłada się na niższą temperaturę pomieszczenia = rzadsze włączanie klimatyzacji,
  • zimą odwrotnie – rolety chronią przed stratami energii, pełnią rolę bariery dla uciekającego ciepła.

Zwróć uwagę na to, że rolety antywłamaniowe są montowane na zewnątrz. Oznacza to, że nie dają słońcu szans na to, żeby dotarło do szyby okiennej. To znacznie bardziej skuteczna ochrona przed nagrzewaniem niż w przypadku klasycznych żaluzji wewnętrznych.

Do długiej listy zalet rolet antywłamaniowych należy dodać też to, że po prostu doskonale się prezentują. Estetycznie wykonane, w kolorze dopasowanym do dachu, elewacji, ogrodzenia czy stolarki okiennej są spójnym elementem każdego nowoczesnego budynku. Dobra wiadomość jest taka, że stelaże natynkowe nie wymagają agresywnego montażu i nie naruszają struktury ścian. Można go przeprowadzić w dowolnym momencie!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje