wtorek, 19 lipca 2022 13:11

Rosjanie wprowadzają godzinę policyjną. Kara? Śmierć...

Autor Norbert Kwiatkowski
Rosjanie wprowadzają godzinę policyjną. Kara? Śmierć...

Czas biegnie do przodu, człowiek tworzy to coraz to bardziej wyjątkowe przedmioty, jednak nigdy nie będzie w porządku, jeśli świat pozwala na takie rzeczy. Rosjanie właśnie zaostrzyli swój reżim na zdobytych terenach. Za wyjście po godzinie policyjnej grozi... rozstrzelanie.

  • W obwodzie chersońskim na południu Ukrainy okupacyjne rosyjskie władze wprowadzają coraz bardziej represyjne zarządzenia wobec miejscowej ludności; osobom naruszającym zasady godziny policyjnej grozi rozstrzelanie na miejscu - powiadomił we wtorek na Facebooku ukraiński wywiad wojskowy.

Na wolność słowa lub noszenie barw ukraińskich mieszkańcy zdobytych przez Rosjan terenów również nie mają co liczyć. W dokumentach surowo zabrania się m.in. "dyskredytowania organów władzy Federacji Rosyjskiej" i jakiejkolwiek "działalności ekstremistycznej"

Warto dodać, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w ostatnich dniach zmienił szefów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w pięciu obwodach: charkowskim, sumskim, połtawskim, zakarpackim i dniepropetrowskim.

Foto: Twitter/zrzut ekranu - qplas

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje