środa, 15 listopada 2023 09:08

Rosną mury nowego budynku Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach

Autor Marzena Gitler
Rosną mury nowego budynku Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach

Trwa budowa nowego budynku szkoły w Śledziejowicach. Na zrealizowanie inwestycji wykonawca ma 20 miesięcy.

Budowa nowego budynku Szkoły Podstawowej w Śledziejowicach ruszyła na wiosnę tego roku. Prace ziemne w większości zostały już wykonane i obecnie rosną już mury nowego budynku. Dzięki inwestycji powierzchnia szkoły w Śledziejowicach urośnie ponad dwukrotnie. W budynku znajdzie się 9 sal lekcyjnych, biblioteka, jadalnia, szatnie i pomieszczenia administracyjne. Wybudowana też zostanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna.

W nowym kompleksie edukacyjnym zaprojektowano dwukondygnacyjną część sportową, z pełnowymiarową salą gimnastyczną (o powierzchni blisko 400 mkw.), z trybunami dla widzów, przebieralniami, magazynem sprzętu sportowego, pokojem dla nauczycieli wychowania fizycznego i mniejszym pomieszczeniem do prowadzenia zajęć.

- W Szkole Podstawowej w Śledziejowicach uczy się obecnie blisko 400 uczniów, dlatego zachodzi konieczność rozbudowania tej szkoły, co też aktualnie jest realizowane. Inwestycje w infrastrukturę szkolną są jednymi z najdynamiczniej prowadzonych w naszym regionie. Przypomnijmy, że tuż obok prowadzona jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Grabiu oraz budowa przedszkola w Zabawie - wyjaśnia Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

Artykuł sponsorowany

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka