środa, 7 lipca 2021 14:33

Ruch wahadłowy na ważnym skrzyżowaniu na północy Krakowa. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

Autor Marzena Gitler
Ruch wahadłowy na ważnym skrzyżowaniu na północy Krakowa. Utrudnienia dla pieszych i kierowców

Od soboty na ul. gen. Okulickiego w Mistrzejowicach w rejonie skrzyżowania z Mikołajczyka dwa tygodnie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W kolejną fazę remontu wkracza wiadukt nad tym skrzyżowaniem.  Kierowcy muszą nastawić się na korki. Utrudnienia będą też dla pieszych.

Tymczasową organizację ruchu wprowadzono w związku z trwającym już od połowy kwietnia remontem wiaduktu nad ul. gen. Leopolda Okulickiego w Mistrzejowicach, na północy Krakowa. Do tej pory prace prowadzono poza jezdnią. Teraz jednak droga będzie częściowo zamknięta.

Od 12 do 23 lipca to się zmieni i na drodze staną rusztowania W związku z tym już już od 10 lipca od godz. 7 zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Na ul. gen. Okulickiego zostanie wprowadzony wahadłowy. W ciągu dnia będzie kierowany ręcznie (w godz. 6:00-20:00), w w nocy oraz weekendy za pośrednictwem sygnalizacji świetlnej.

Kraków utrudnienia Mistrzejowice
Utrudnienia dla kierowców na północy Krakowa. Trwa remont wiaduktu - graf. ZDMK
Kraków utrudnienia Mistrzejowice
Utrudnienia dla kierowców na północy Krakowa. Trwa remont wiaduktu - mapa Głos24 / Open StreetMaps

Utrudnienia czekają też pieszych. Tymczasowo zmieniona zostanie lokalizacja przejścia dla pieszych. Znajdzie się teraz obok przystanku autobusowego „Kupały”. Piesi w czasie prac po stronie zachodniej (od strony ronda Piastowskiego) będą poruszać się po obecnym chodniku, z kolei w czasie prac po stronie wschodniej (od strony ronda Hipokratesa) – po wyznaczonym przejściu w zieleńcu - informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Taka organizacja będzie obowiązywać przez dwa tygodnie - do piątku, 23 lipca, do godz. 17.00.

Warto dodać, że w ramach remontu wiaduktu naprawione zostaną nie tylko przyczółki mostu, ale obiekt otrzyma nowe zabezpieczenie antykorozyjne, a piesi będą poruszać się po wyremontowanym chodniku. Koszt remontu to bisko 700 tys. zł, a prace powinny zakończyć się do końca sierpnia br.

foto: screen filmu Telewizji Kraków / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje