poniedziałek, 9 maja 2022 06:06

Rusza Myślenicki Budżet Obywatelski na rok 2023

Autor Marzena Gitler
Rusza Myślenicki Budżet Obywatelski na rok 2023

Od 16 do 30 maja mieszkańcy Gminy Myślenice, którzy ukończyli 16 lat będą mogli za pomocą platformy www.bo.myslenice.pl złożyć swój projekt w Budżecie Obywatelskim na rok 2023.

Tradycyjnie już w V edycji Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego swoją pulę środków do zagospodarowania będą mieć mieszkańcy wszystkich sołectw oraz dwóch okręgów w mieście. Ponadto 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na projekty ogólnomiejskie.

Rada Miejska w Myślenicach przyjęła regulamin Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Szczegółowy harmonogram tegorocznej procedury programu określi zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

- Budżet Obywatelski cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i to ważne, by kontynuować ten program oraz stwarzać mieszkańcom możliwości do realizacji własnych pomysłów i współdecydowania o przeznaczeniu gminnych funduszy na lokalne inwestycje. W najbliższym czasie podamy do publicznej wiadomości dokładny harmonogram składania wniosków, czas na weryfikację formalną i merytoryczną dla miejskich urzędników, by następnie tradycyjnie już we wrześniu przeprowadzić głosowanie. Łączna kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski znów przekroczy 1 milion złotych – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

W drugiej połowie maja mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje, następnie w okresie od czerwca do końca sierpnia zostaną one zweryfikowane pod kątem formalnym i merytorycznym, by we wrześniu przeprowadzić głosowanie. Projekty wybrane przez mieszkańców będą realizowane przez Gminę Myślenice z miejskiego budżetu w 2023 roku.

inf. i fot. UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje