poniedziałek, 21 października 2019 09:38

Rusza rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Co tam powstanie?

Autor Marzena Gitler
Rusza rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Co tam powstanie?

Już wkrótce nowosądecki Park Strzelecki zmieni się nie do poznania. To właśnie tu powstanie zadaszony amfiteatr dla kilkutysięcznej widowni, urokliwe i oświetlone alejki spacerowe, a także fontanna, altana i place zabaw. Dla miłośników sportu zaplanowano również pętlę gimnastyczną z niezbędnymi elementami do ćwiczeń.

- Na rewitalizację sądeckiego parku mieszkańcy czekają od lat. To ogromne przedsięwzięcie opiewające na kwotę 53 mln zł, zostanie zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu pochodzącemu z naszego regionalnego programu operacyjnego. Nowosądeczanie zyskają miejsce, które z pewnością będzie tętnić życiem – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Położony w pobliżu centrum miasta park już wkrótce stanie się na nowo atrakcją i miejscem do rekreacji i wypoczynku nie tylko dla Sądeczan, ale również dla turystów licznie odwiedzających ten zakątek regionu.

W otoczeniu zieleni powstanie bowiem nowoczesny, zadaszony amfiteatr, ze sceną wraz z zapleczem oraz widownią na ok. 3 tys. miejsc. Zastąpi on zdegradowaną dziś koncertową muszlę. To właśnie tu będą odbywać się koncerty, przedstawienia czy okazjonalne pokazy.

Ponadto, w ramach inwestycji zostaną przebudowane alejki parkowe, a także zostanie zainstalowane nowe oświetlenie, dzięki czemu spacer po zachodzie słońca będzie równie przyjemny. Zaplanowano też fontannę, nowe ławeczki oraz toalety.

Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas zostaną wyznaczone strefy, z przeznaczeniem na rekreację i uprawianie sportu. Najmłodsi zyskają także nowocześnie wyposażone place zabaw z sadzawką i mokrą piaskownicą, a młodzież i dorośli – pętlę gimnastyczną z elementami do ćwiczeń.

To jednak nie wszystko. Zaplanowano także przebudowę dróg w obrębie parku wraz z budową nowych miejsc postojowych, a także odpowiednie zagospodarowanie zieleni, dzięki której w otoczeniu pojawią się nowe drzewa i krzewy.

Koszt inwestycji, która zostanie zrealizowana do końca lutego 2021 roku szacowany jest na 53 mln zł, z czego 29 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Park Strzelecki stanie się miejscem codziennego wypoczynku dla mieszkańców Nowego Sącza oraz atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających to miasto. Tutaj będzie można organizować imprezy plenerowe, koncerty, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, zajęcia rekreacyjne czy zawody sportowe – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

inf. i foto: UMWM - wizualizacja Parku Strzeleckiego

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje