środa, 26 maja 2021 07:32

Rusztowania aluminiowe przejezdne Kraków – gdzie wynająć i kupić konstrukcję aluminiową?

Autor Głos 24
Rusztowania aluminiowe przejezdne Kraków – gdzie wynająć i kupić konstrukcję aluminiową?

Elastycznością i bezpieczeństwem, a jednocześnie różnorodnością i atrakcyjnością ofertową cechują się rusztowania aluminiowe przejezdne. Kraków oferuje wiele konstrukcji, które klient może dobrać indywidualnie dla własnych potrzeb i preferencji. Korzyści z zastosowania tego rodzaju rusztowań jest wiele, dlatego też coraz więcej osób sięga po nie nie tylko podczas prac remontowo-budowlanych. Wysoki komfort prowadzonych za ich pośrednictwem robót i wiele możliwości funkcjonalnych rozwiązań to ich bezsprzeczny atut. Gdzie w Krakowie można kupić lub wynająć rusztowanie?

W przypadku prowadzenia prac na wysokości bardzo dobrze sprawdzają się rusztowania aluminiowe przejezdne. Kraków, a konkretnie krakowska firma Konstrukta oferuje sprzedaż oraz wynajem rusztowań aluminiowych. Posiada w swoim asortymencie konstrukcje wyprodukowane przez przodujące firmy na rynku (ALTRAD-Mostostal i Krause). Szeroki wybór modeli pozwala na dobranie odpowiedniego sprzętu zarówno dla profesjonalistów, jak i mniej doświadczonych klientów. W czym tkwi tajemnica rusztowań przejezdnych? Otóż wykorzystanie w budowie lekkiego aluminium, dowolność konfiguracji i wyposażenie rusztowania w rolki jezdne z hamulcem gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz jakości wykonywanej pracy, a także przyspieszenie wszystkich jej etapów.

Najpopularniejsze rusztowania

Dostępność i różnorodność konstrukcji, jakimi są rusztowania, powoduje, że klienci niejednokrotnie mają duże wątpliwości co do rodzaju nabywanego sprzętu. Nadal za najbardziej popularne uważa się jednak rusztowania ramowe (fasadowe, elewacyjne), inne konstrukcje stalowe oraz właśnie rusztowania aluminiowe przejezdne. Kraków ten ostatni rodzaj urządzeń wprowadził do ofert firm w mieście już wiele lat temu, jednak cieszą się one wciąż rosnącym zainteresowaniem. Aluminium jest bowiem bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i korozję niż stal.

Dotychczas używane przez większość klientów rusztowania ramowe oraz warszawskie odznaczały się niewielką wygodą użytkowania ze względu na ich wagę. Materiał, z którego zostały wykonane, jest ciężki, przez co cała konstrukcja staje się nieporęczna i niewygodna, zwłaszcza jeżeli zachodzi konieczność jej przeniesienia. Waga konstrukcji ma również znaczenie podczas jej montażu i demontażu. Co więcej, obecnie rusztowania warszawskie mają problem z odbiorem BHP, co oznacza, że nie można ich stosować na dużych budowach. W przypadku rusztowania aluminiowego wspomniany montaż i demontaż odbywa się bez użycia narzędzi, w sposób łatwy i szybki.

Rusztowanie stalowe jest tańsze od aluminiowego. Aluminium ciągle jest dość drogim surowcem, a mała liczba kupujących go przyczynia się do zwiększania kosztów produkcji. Jednak w przypadku tradycyjnych rusztowań stalowych klient ma do czynienia z większymi kosztami ich transportu i montażu.

Rusztowania aluminiowe Kraków

Rusztowania aluminiowe przejezdne Kraków – zastosowanie

Nikogo nie zaskakuje informacja, że najczęstszym miejscem, w którym spotkać można różnego typu rusztowania, jest budowa. Służą one bowiem do montowania tymczasowych konstrukcji osłaniających fasadę i elewację. Za ich pośrednictwem budowlańcy mają możliwość dotarcia niemal do każdego zakamarka budowanej czy remontowanej powierzchni. Za pomocą rusztowania odgradza się również te elementy budowli, które stwarzają zagrożenie (osuwające się dachówki, spadający tynk itp.). Rusztowania aluminiowe przejezdne z powodzeniem stosuje również się wewnątrz budynków, na klatkach schodowych, w halach przemysłowych, podczas malowania, montażu klimatyzacji, instalacji elektrycznych oraz w stolarce aluminiowej. Dzięki temu, że są one lekkie, a ich konstrukcja zwrotna, użytkownik nie ma żadnych trudności z ich przestawieniem i zmianą lokalizacji. Wykorzystują je zatem głównie tynkarze, murarze, dekarze i  malarze.  Dzięki swojej uniwersalności znajdują szerokie zastosowanie również jako tymczasowa konstrukcja nośna służąca do innych celów, niezwiązanych ściśle z budownictwem.

Niezwykle istotny jest fakt, że rusztowania aluminiowe przejezdne to urządzenia techniczne, których użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Mowa tu przede wszystkim o upadku z wysokości. Wszystkie konstrukcje oferowane na sprzedaż i wynajem przez krakowską firmę Konstrukta mają niezbędne certyfikaty i aktualne, potwierdzone przeglądy techniczne. Korzystać z nich powinny ponadto wyłącznie osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę, dotyczącą bezpiecznego użytkowania tego rodzaju urządzeń i umiejętności.

Nie tylko branża budowlana

Rusztowanie to niewątpliwie podstawowe narzędzie pracy o charakterze remontowo-budowlanym. Jednak już od kilku lat obserwuje się ich obecność przy pracy nie tylko w wymienionej branży. Wynająć je lub kupić i stosować może praktycznie każdy.

Niektóre rodzaje rusztowań wykorzystywane są w procesie budowania konstrukcji na wolnym powietrzu – estrad, scen itd. Rusztowanie przejezdne można wykorzystać również w pracach konserwatorskich, przy renowacji zabytków, wymianie oświetlenia, przeglądzie systemów zamontowanych w budynkach czy przy produkcji filmowej. Zastosowanie znajdują też w utrzymaniu czystości budynków i zabezpieczeniu wykonywanych prac ziemnych czy prac archeologicznych.

Rusztowania aluminiowe przejezdne są coraz częściej wybierane przez klientów z kilku głównych względów. Można je przemieścić bez konieczności demontażu i ponownego składania. Możliwe jest to dzięki kółkom, w które wyposażono ramy konstrukcji. Ponadto rusztowanie nie zajmuje dużo miejsca przy możliwości maksymalnej ich wysokości sięgającej nawet kilkunastu metrów. Rusztowanie można ponadto zakotwiczyć na podłożu w taki sposób, by się samoistnie nie przemieszczało i nie poruszało w trakcie prac. Zapewnia to maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkowania. Prosta konstrukcja i uniwersalność to największe atuty rusztowań aluminiowych przejezdnych. Odmienne wymiary i możliwość dowolnego ich poszerzania oraz dowolnej konfiguracji wysokości podestu to przyczyna ich szerokiego zastosowania w różnorodnych branżach.

Rusztowania aluminiowe przejezdne Kraków – oferta

Rusztowania aluminiowe przejezdne w Krakowie dostępne są w asortymencie firmy Konstrukta. W ofercie znajdują się rusztowania pochodzące od renomowanych producentów. Są nimi  rusztowania przejezdne aluminiowe Krause Stabilo 10 i Krause Stabilo 50 oraz rusztowania przejezdne aluminiowe Altrad Mostostal typ MP MINI, MP 600, MP 800, MP 1000, MP 2000. Każde z nich różni się przede wszystkim wysokością, długością i szerokością podestu oraz maksymalnym dopuszczalnym obciążeniem.

W oferowanych przez Konstruktę aluminiowych rusztowaniach przejezdnych wysokość podestów waha się pomiędzy 2 a 14,4 m. Ich długość to 1,80-2,85 m, a szerokość 0,75-1,5 m. Maksymalne dopuszczalne obciążenie dla dostępnych rusztowań zarówno firmy Krause, jak i Altrad Mostostal wynosi natomiast 2 KN/mkw.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka