Już za niespełna miesiąc odbędzie się tradycyjna Ekostrefa Wieliczka. Tak lubiany przez mieszkańców ekopiknik, promujący wiedzę i postawy dobre dla środowiska, połączony będzie z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży.
Ekostrefa Wieliczka już w marcu
Wydarzenie, które od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, odbędzie się w CER "Solne Miasto" w sobotę, 16 marca.
Na uczestników wydarzenia w godz. od 11 do 15 czekać będą ekodoradcy, którzy podpowiedzą jak z dofinansowaniem wymienić stary piec albo zdobyć fundusze na ocieplenie budynku czy montażem instalacji OZE. Odbędzie się też tak lubiana wymiana domowych elektroodpadów na sadzonki i rośliny domowe. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - animacji, gier, występów i eko-quizów z nagrodami. Szczegółowy program wydarzenia poznamy już niebawem, a teraz już zapraszamy w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
„Nie wyrzucaj, wykorzystaj!”
„Nie wyrzucaj, wykorzystaj!” - to hasło konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, ogłoszonego przez gminę Wieliczka. Prace można składać do 7 marca 2024, a dla autorów najciekawszych prac przygotowano atrakcyjne nagrody.
Konkursowe prace plastyczne mogą mieć formę płaską (o formacie maksymalnie A3) lub przestrzenną (o wymiarach do 30cm x 30cm x 30cm). Muszą być to prace autorskie, nigdzie wcześniej nie publikowane i nie przedstawiane w innych konkursach. - Prace powinny być zgodne z hasłem „Nie wyrzucaj, wykorzystaj!”, a więc przygotowane z materiałów użytych wtórnie. Dodatkowo można wykorzystać także surowce naturalne jak np. drewno czy kamień – informują organizatorzy konkursu.
Prace na konkurs będą przyjmowane do 7 marca, do godz. 15, w w siedzibie Zespołu Ekodoradców w Urzędzie Miasta przy ul. Limanowskiego 32 w Wieliczce (pokój nr 103, obok kasy).Natomiast rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród rzeczowych (otrzymają je laureaci trzech pierwszych miejsc), zaplanowano 16 marca, podczas dorocznego wydarzenia Ekostrefa Wieliczka, które odbędzie się w tym roku w „Solnym Mieście” w Wieliczce.
fot. pixabay, EkoWieliczka