piątek, 5 listopada 2021 06:23

Ruszyła kampania "Prosta TA rzecz. Badaj się". Adam Jarubas: Nie pozwól rakowi komplikować sobie życia!

Autor Tomasz Stępień
Ruszyła kampania "Prosta TA rzecz. Badaj się". Adam Jarubas: Nie pozwól rakowi komplikować sobie życia!

Listopad na całym świecie jest miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. W kampanię "Prosta TA rzecz. Badaj się", która ma na celu uświadamianie i zachęcanie do badań profilaktycznych, włączył się europoseł Adam Jarubas (PSL) z EPP.

W promującym badanie prostaty obok mężczyzn, którzy mówią o swoich problemach z prostatą wystąpił europoseł Adam Jarubas, który zachęca do badań profilaktycznych prostaty.

- Nie pozwól rakowi komplikować sobie życia. Prosta TA rzecz. Badaj się! - zachęca europoseł Adam Jarubas.

Kampania z udziałem europosła rozpoczęła się w Kielcach. "Ruszyliśmy z kampanią "Prosta TA rzecz. Badaj się", która ma na celu uświadamianie i zachęcanie do badań profilaktycznych. Kampania realizowana jest przy wsparciu Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty “Gladiator”. Dziękujemy mieszkańcom Kielc za duże zainteresowanie naszą akcją i dobre rozmowy" - podsumował Adam Jarubas na Fecebooku.

Ruszyliśmy z kampanią "Prosta TA rzecz. Badaj się", która ma na celu uświadamianie i zachęcanie do badań profilaktycznych. Kampania realizowana jest przy wsparciu Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty “Gladiator”. Dziękujemy mieszkańcom Kielc za duże zainteresowanie naszą akcją i dobre rozmowy🤝!#ProstataRzecz #Badajsię #RakProstaty #AkcjaProfilaktyczna #Gladiatorzy #Kampania EPP Group in the European Parliament Polskie Stronnictwo Ludowe #ŚCO Janusz Marszycki Agata Wojda dziękuję za możliwość skorzystania z Placów Artystów👏🏻 EU Can Beat Cancer #cancer

Opublikowany przez Adama Jarubasa Wtorek, 26 października 2021

Przypominamy, listopad na całym świecie jest miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Co roku w listopadzie prowadzona jest też kampania Movember (tzw. wąsopad, aby przypomnieć o męskich chorobach). Akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat.

Również w Krakowie w ramach akcji Movember w sobotę 6 listopada w Galerii Bronowice zorganizowane zostaną bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn. Panowie przed 40. rokiem życia będą mogli sprawdzić zdrowie swoich jąder dzięki bezbolesnemu badaniu USG, zaś pozostali zweryfikować, czy poziom markera nowotworowego prostaty (PSA) jest u nich w normie.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje