czwartek, 12 listopada 2020 15:23

Ruszyła strona internetowa szpitaledlamalopolski.pl

Autor Marzena Gitler
Ruszyła strona internetowa szpitaledlamalopolski.pl

Strona internetowa szpitaledlamalopolski.pl ma informować o kolejnych etapach powstawania i budowy szpitali tymczasowych i rekrutacji do tych placówek.

Na stronie znajduje się formularz rekrutacyjny dla osób, które chcą podjąć pracę w szpitalach tymczasowych dla chorych na COVID.  

Przypomnijmy, że pod numerem telefonu 12 210 22 19 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-18.00 działa też infolinia dotycząca Szpitali dla Małopolski, za pośrednictwem której mogą się zgłaszać osoby zainteresowane pracą lub wolontariatem w szpitalach tymczasowych.

Jak szacuje wojewoda małopolski, w małopolskich szpitalach tymczasowych do leczenia zakażonych koronawirusem potrzeba ok. 2000 lekarzy, pielęgniarek i osób, które mają jakąkolwiek wiedzę medyczną oraz osób z obsługi.

zobacz też:

Koronawirus Kraków. Kolejny rekord zakażeń i nie widać poprawy [AKTUALIZACJA 12.11]
Koronawirus Kratów to raport o sytuacji epidemicznej w Krakowie. Codzdiennie podajemy aktualne informacje o nowych zakażeniach, zgonach na COVID i liczbie wolnych respiratorów.
[WIDEO] Szpital tymczasowy w hali Expo Kraków - na razie to plac budowy
Wczoraj w hali Expo Kraków wojewoda małopolski podpisał umowę rozpoczynajacą formalne istnienie drugiego w Krakowie szpitala tymczasowego, który będzie filią krakowskiego szpitala im. Rydygiera.
koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje