sobota, 23 stycznia 2021 17:27

Rybnik. „Strajk przedsiębiorców” w klubie muzycznym. Interweniowała policja

Autor Wiktoria Mitura
Rybnik. „Strajk przedsiębiorców” w klubie muzycznym. Interweniowała policja

W centrum Rybnika otwarł się jeden z klubów muzycznych. Nie obyło się bez wizyty policji. Właściciel tłumaczył się, że właśnie trwa tzw. „strajk przedsiębiorców”.

Jak podaje PAP, kilka godzin wcześniej mundurowi rozmawiali z właścicielem klubu o obowiązujących obostrzeniach. Mężczyzna miał powiedzieć, że lokal jest prowadzony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Według niego, tego dnia odbywało się zebranie strajku przedsiębiorców.

Minionej nocy, policja spisała 139 osób.

"Jak się okazało, w miarę upływu czasu, w lokalu pojawiało się coraz więcej osób. Część z nich nie przestrzegała obowiązku zakrywania twarzy, spożywała alkohol w miejscu objętym zakazem oraz próbowała wprowadzić interweniujących policjantów w błąd, podając fałszywe dane osobowe. Za te wykroczenia osoby zostały ukarane mandatami" - informują policjanci z Rybnika.

Sprawa ma trafić do prokuratury i do sanepidu.

Właściciele klubu postanowili odnieść się do całej sprawy. Są oni przekonani, że działania policji były nielegalne, a ich głównym celem było zastraszenie ludzi w klubie. Jak uważają: „Prawo jest po naszej stronie”. Właściciele nadal planują mieć otwarty lokal.

info: PAP     foto: ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje