wtorek, 15 listopada 2022 21:20

Rzecznik rządu przekazał ustalenia po naradzie ws. rakiet na terytorium Polski

Autor Mirosław Haładyj
Rzecznik rządu przekazał ustalenia po naradzie ws. rakiet na terytorium Polski

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał po zakończeniu narady w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), że zdecydowano o podniesienie gotowości bojowej jednostek wojskowych.

Po zakończonej pilnej naradzie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych rzecznik rządu przekazał:

— Dzisiaj doszło do eksplozji, która doprowadziła do śmierci dwóch osób, na miejscu są służby. Wdrożono procedury, zdecydowano o tym, aby zwiększyć gotowość bojową jednostek na terenie naszego kraju.

Narada, w której wziął udział m.in. prezydent Andrzej Duda, dotyczył eksplozji, do której doszło w znajdującej się 5 km od granicy z Ukrainą miejscowości Przewodów. Do zdarzenia doszło ok. 16:00 przy suszarni zboża. W wyniku eksplozji śmierć poniosły dwie osoby.

W Przewodowie, gdzie doszło do wybuchu policjanci od początku zdarzenia zabezpieczają teren. Policyjni eksperci m. in. z Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i  Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji wspólnie z innymi służbami szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i zabezpieczają dowody.

Czytaj również:

Eksplozja przy granicy z Ukrainą. Zginęły dwie osoby. Nieoficjalnie: chodzi o rakiety. Premier zwołał spotkanie w trybie pilnym
Wiadomości Polska: Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Zginęły dwie osoby. Radio Zet nieoficjalnie wyjaśnia, że chodzi o rosyjskie rakiety.

fot: Polska Policja

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka