piątek, 18 września 2020 08:35

Rzezawa. Ewakuacja urzędu gminy. Co się stało?

Autor Emilia Gara
Rzezawa. Ewakuacja urzędu gminy. Co się stało?

Kilkudziesięciu pracowników Urzędu Gminy Rzezawa zostało dzisiaj ewakuowanych z powodu maila, w którym anonimowo poinformowano o rzekomym podłożeniu w budynku reklamówki z toksycznym gazem.

Mail z informacją o podłożeniu toksycznego gazu został odczytany przez jednego z pracowników urzędu w Rzezawie w piątek rano – tuż po rozpoczęciu pracy. Wiadomość została, jednak wysłana na urzędową skrzynkę mailową w czwartkowy wieczór (17 września) i brzmiała w następujący sposób:

„W waszej placówce jest pozostawiona reklamówka z toksycznym gazem. Jest tak ukryta że nie zostanie znaleziona dlatego zginiecie napastnik” (pisownia oryginalna).

Natychmiast zaalarmowano straż pożarną i policję. Zarządzono również ewakuację wszystkich osób znajdujących się w budynku. Urząd Gminy w Rzezawie został dokładnie przeszukany przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie, a także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Podczas przeszukania niczego nie znaleziono, więc po godzinie przerwy urząd wznowił prace.

Inf. i fot.: UM Rzezawa

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje