sobota, 23 września 2023 08:00

Sądeccy seniorzy na medal

Autor Patryk Trzaska
Sądeccy seniorzy na medal

Sądeccy seniorzy działający w Centrum Sądeckiego Seniora w Nowym Sączu wzięli udział w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”.

Impreza odbyła się w dniach 15 - 16 czerwca w Łazach i Zawierciu. Sądeczanie wyruszyli na Śląsk pod wodzą Jadwigi Wilczyńskiej,  przewodniczącej Sekcji Sportowej przy Centrum Sądeckiego Seniora. W tym roku w Olimpiadzie uczestniczyło 55 organizacji senioralnych oraz około 900 zawodników.

W piątkowe popołudnie uczestnicy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, w ramach którego zaplanowano sztafetę międzypokoleniową a także w Przeglądzie Kulturalnym. Sobota, 17 września, upłynęła natomiast pod znakiem sportowej rywalizacji. Zawodnicy wzięli udział w tradycyjnym przemarszu radosnego korowodu drużyn a także zapalony znicz olimpijski.

Uczestnicy imprezy  rywalizowali w takich konkurencjach sportowych jak: biegi na dystansie 60 m i 150 m, pływanie stylem klasycznym i dowolnym,
pchnięcie kulą, łucznictwo, tenis stołowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, turniej szachowy, turniej boule oraz w zawodach kajakowych. 1 miejsce zajęło UTW Gliwice zaś kolejne Rada Seniorów Warszawa-Bemowo,  UTW Zawiercie oraz miejsce Seniora Kraków. Sądeczanie uplasowali się na piątej pozycji.

Medalowe miejsca z Centrum Sądeckiego Seniora zajęli następujący zawodnicy:

  • złoty medal: Katarzyna Jeż, zawody kajakowe
  • srebrny medal:  Jerzy Jeż, zawody kajakowe
  • srebrny medal  Anna Kania, bieg 60 m
  • srebrny medal: Ryszard Piotrowski, bieg na 150 m
  • srebrny medal: Bogdan Krajewski, pchnięcie kulą
  • brązowy medal: Krystyna Osiowska, pływanie klasyk
  • brązowy medal: Józef Citak, bieg na 60 m

inf./fot. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka