wtorek, 11 sierpnia 2020 13:40

Sądeckie hospicjum zostanie rozbudowane. Ruszają prace

Autor Aleksandra Tokarz
Sądeckie hospicjum zostanie rozbudowane. Ruszają prace

To pewne - Sądeckie hospicjum zostanie rozbudowane! Prace ruszą już w tym tygodniu, a nowy budynek będzie gotowy za rok.

Decyzja o rozbudowie sądeckiego hospicjum jest bardzo ważna, ze względu na szybkie zwiększanie się zapotrzebowania na opiekę nad osobami starszymi i chorymi.

–Dzisiaj przeżywamy wielkie święto bo podpisujemy umowę, oddajemy plac do budowy i mamy nadzieję, że niedługo tutaj powstanie takie, podobne do tego pierwszego, skrzydło, które oczywiście będzie służyło sądeczanom, mieszkańcom i to jest świetna wiadomość dla wszystkich – mówił Leszek Zegzda, radny Nowego Sącza i członek Stowarzyszenia Przyjaciół Sądeckiego Hospicjum.

Prace budowlane ruszą już w tym tygodniu.

-Dzięki rozbudowie przybędzie 28 nowych miejsc dla chorych, którzy zyskają także większą przestrzeń do odpoczynku, rehabilitacji i modlitwy – mówił w rozmowie z Radiem Kraków Mieczysław Kaczwiński, prezes Sądeckiego Hospicjum - W tym budynku powstanie nowa kaplica, nowa sala do fizjoterapii, nowy ogród zimowy, duża przestrzeń do spotkań, które do tej pory były ograniczone, na Wigilię czy spotkania z wolontariuszami czy organizacji jakichkolwiek innych zajęć na terenie hospicjum.

3,5 mln złotych – tyle kosztować będzie rozbudowa Sądeckiego. Nowy budynek gotowy będzie za rok.

fot. Sadeckie Hospicjum

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje