sobota, 23 października 2021 06:04

Brzesko: Sala była wypełniona po brzegi! Nie zabrakło owacji na stojąco!

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Sala była wypełniona po brzegi! Nie zabrakło owacji na stojąco!

W sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego odbył się koncert zatytułowany „Jan Paweł II – Dziesięć słów” w wykonaniu działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego Scholi Dziecięcej Ziarenka Nadziei pod kierunkiem Andrzeja Gicali działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego. Był to kolejny ważny punkt programu obchodów Miesiąca Papieskiego.

Podczas tego wspaniałego koncertu sala widowiskowa RCK-B wypełniona była po brzegi (z zachowaniem rygorów sanitarnych w związku z zagrożeniem epidemicznym). Był to występ przyjęty bardzo entuzjastycznie i nagrodzony gorącymi owacjami na stojąco. Na wysoki poziom artystyczny złożyła się wielotygodniowa, tytaniczna wręcz praca całego zespołu – instruktorów, wychowawców i młodych artystów. Wystarczy prześledzić profil FB Ziarenek Nadziei, aby przekonać się, z jakim zaangażowaniem wszystkie Ziarenka traktowały wszystkie próby i przygotowania do koncertu. Należą się im za to wielkie brawa i gratulacje.

Wszystkie wydarzenia w ramach Miesiąca Papieskiego organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Patronują im biskup tarnowski Andrzej Jeż, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku i Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Inf. i foto: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje