poniedziałek, 10 lipca 2023 16:10

Ściągnął spodnie i obnażył się przed przechodzącymi kobietami

Autor Mirosław Haładyj
Ściągnął spodnie i obnażył się przed przechodzącymi kobietami

W nocy z piątku na sobotę 22 strażników patrolowało centrum miasta. Posypały się mandaty.

22 strażników miejskich czuwało z piątku na sobotę nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 128 wykroczeń. W związku z tym nałożyli 92 mandaty karne, pouczyli 32 osoby, a w 4 przypadkach skierowali sprawę do sądu.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

Funkcjonariusze kontrolowali również placówki handlowe pod kątem przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 24:00.

Interwencje:

  • Rynek Główny – patrol ujawnił dwie osoby, które oferowały zrobienie sobie zdjęcia z wężami (pyton tygrysi i pyton królewski), w zamian za datki. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami dotyczącymi organizowania zbiórek publicznych osoby zostały ukarane mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 zł,
  • Rynek Główny — w ramach współpracy z City Helpers ujawniono 3 osoby nielegalnie handlujące zabawkami na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto. Zostały ukarane mandatami karnymi na łączną kwotę 700 zł,
  • Rynek Główny/ Szewska — patrol ukarał 500 zł mandatem karnym mężczyznę, który ściągnął spodnie i się obnażył przed spacerującymi kobietami.

Inf. i foto: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka